Arslania 1 yaşında!

Arslania
Bu tarz yazılar genelde klişe bir girişle başlar ya geleneği bozmadan böyle bir giriş yapmak istedim. Bundan tam 1 yıl önce Herkese Merhaba! diyerek yoğun baskılar(!) altında başlamışım bu serüvene.. Facebook kadar popüler olamasak da biraz blogun hikayesinden bahsetmek istiyorum. Böylece emeği geçenleri de bir kez daha hatırlamış oluruz.

Geriye dönüp bir senelik tabloya baktığımızda Arslania.com üzerine 91 yazı yazılmış ve 674 yorum yapılmış. Geçen 1 senede yaklaşık 148.000 tekil ziyaretçi ve yaklaşık 220.000 sayfa izlenimine sahip olmuşuz. Sitede geçirilen süre 1:34 saniye iken temennilerim bu sürenin artması yönünde. Hedef 2023 diyerek yola koyulmak pek doğru olmayabilir ama bir sene sonra bu süreyi 3 dakikaya uzatabilirsem ne mutlu!

Yaklaşık 4 senedir blog yazıyordum ama blogların sayısı sene sayısını geçince onlarca yazımın yer aldığı bir blogum olmadı. Daha doğrusu alan adı ile alakalı sürekli sıkıntılar yaşıyordum ve kimliğimi yansıtabileceğim bir siteye sahip olmak istiyordum. Tabi blog açıp açmama konusunda kararsızlık yaşarken, öyle bir laf yedim ki o gazla bir senedir yazıyorum :)

Arslania ile alakalı bir dönüm noktası niteliğinde olan bu sözün sahibini sanırsam blogumu ziyaret eden herkes tanır. Şu an bu yazıyı okuyamadı ve Temmuza kadar da bu yazıyı okuyamayacağa benziyor. Değerli Ağabeyim Erhan Yakut‘a buradan birkez daha teşekkürlerimi iletmek istedim.

Arslania için Kasım 2010’da yeni arayüz çalışmalarına aşkla şevkle başladığımız; geceleri sabaha kadar tasarımlar ve işlerle uğraştığımız değerli dostum Enes Ateş‘e de buradan teşekkürlerimi iletiyorum. Temayı kullanmak henüz nasip olmadı ama kullanınca güzel şeyler olacak buna inancım sonsuz. :)

Ben küçükken (doğrusu bloglamaya yeni başladığımda) annemin “Bu çocuktan uzak dur!” dediği birisi daha var. (İşin şakası tabi ki..) Beyazıt Kölemen nam-ı diğer Anarschi ya da Anarşik çocuk. Ona da buradan sevgiler, saygılar..

WordPress’e bu kadar ilgi duymamı sağlayan ve her girişimde destekleyen WordPress Türkiye yöneticilerimizden Emre Erkan‘a ve Hakkı Ceylan‘a da çok teşekkür ediyorum. Bir de ülkemizde blog deyince akla ilk gelen bloglar var: TEAkolik‘e, H-Yaman‘a, eBurhan‘a, Fatih Hayrioğlu‘na, Spaksu‘ya, tasarım üstadı Hasan Yalçın ağabeyimize de teşekkürler :)

O kadar geniş bir liste var ki yazmakla bitmez. Birkaç arkadaşın daha isimlerine yer vererek listeyi burada sonlandırmak istiyorum. Değerli dostlarım Yiğit‘e Gülşah‘a, Berkan‘a, Caner‘e, aorhan‘a ve Arslania 1.yıl arayüzünü kodlayan, “Hadi abi 1.yıl geldi” diyerek başını şişirdiğim değerli dostum Hüseyin Emanet‘e çok çok teşekkürler..

Şüphesiz ki Arslania’yı 1 kez bile ziyaret etmiş ziyaretçilerin bu site üzerinde emeği var. Ziyaretçiler olmasaydı bu site de diğerleri gibi kapanır giderdi heralde. Bu yazıyı okuyan/okumayan tüm ziyaretçilere ve “Benim ismimi unutmuşsun, oldu mu şimdi!” diyen; yukarıda ismi yer alan/almayan tüm herkese teşekkür ediyorum.

İyi ki varsınız, nice seneler boyunca beraber olmak ve paylaşmak dileğiyle..

Arayüze yeni geçiş yaptığımdan dolayı bazı sayfalarda noksanlar olabilir. Tema şu an test sürecinde olduğundan dolayı karşılaşmış olduğunuz hataları bildirmeniz beni çok mutlu edecektir. Görüşmek üzere..

 

30 yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.