“Deneyimli Kullanıcılar” için “Kullanıcı Deneyimi” Yarışması

Tart New Media UX

Yeni Medya Mutfağı Tart, tasarımın kullanıcı deneyimiyle, “wireframe”lerin de renklerle kişilik kazandığı “Kullanıcı Deneyimi (UX) Yarışması”nın startını veriyor!

İlk baktığımız anda gözlerimizi kamaştıran, kullandıkça aklımızda yer eden ve ardındaki kan, ter ve gözyaşını takdir etmemizi sağlayan UX tasarımlarının peşinde geçecek heyecan ve deneyim dolu bir buçuk ay bizi bekliyor. Çekici ödülleri, bol çekişmeli rekabeti ve bir o kadar da şahane yarışmacıları ve jüri üyeleriyle Tart UX Yarışması, Türkiye’de “Kullanıcı Deneyimi Tasarımı” kültürünü kazandırmak üzere ilk adımı atıyor.

Eldeki Malzemeyle Mükemmel Deneyimi Yaratmak

Kullanıcı deneyimi alanında Türkiye’nin deneyimli şeflerinden oluşan jüri, Tart, Tuttur.com ve Userspots işbirliğiyle fırına verilen UX yarışması boyunca katılımcılardan, dünyanın ilk sosyal bahis sitesi olan Tuttur.com için nefis bir kontrol paneli ve tadından yenmez bildirim merkezi tasarlamalarını bekliyor.

Asıl malzemeler olarak Tuttur.com’un kontrol paneli ve bildirim merkezini sunan Tart UX Yarışması, kullanıcı deneyimi odaklı bu tasarımlarda önerdiği sosları da şöyle listeliyor:

  • Zengin sunumlarıyla ekran görüntülerinin farklı “state”leri,
  • Ayrıntılı “wireframe”leri,
  • Sosyallik baharatıyla marine edilmiş “chat” fonksiyonalitesi ve
  • Kullanıcının tüm mutfağa hakimiyetini sağlamlaştıracak işlevsel bir “bildirim merkezi”.

Nefis ana yemekler, çeşitli malzemeler, çeşnili soslar ve pişirme süreleri ile kullanıcı deneyimi konusunda uzman ve Galatasaray Üniversitesi’nde bu konuda eğitim ve araştırmalar yürüten akademik gurmelerin de dahil olduğu jüriye dair detaylı bilgiye ux.tart.com.tr’den ulaşılabilir.

İdeal Deneyimin Mükemmelleşme Süresi

Miyagi Usta’nın da dediği gibi “zaman her şeyin ilacıdır”. Tart, hangi malzemenin hangi aşamada kullanılması gerektiğini bildiği gibi, yemeği tam zamanında yetiştirmesini de bilir. UX Yarışması katılımcılarından da bilmelerini bekler.Tart UX - Sure

 Son katılım tarihi 26 Kasım olan yarışmaya ilk başvurular yapıldı bile! 27-30 Kasım’da uzman gurmelerin değerlendirmesine girecek olan tasarımlar, ağızda bıraktıkları tada ve zihinde uyandırdıkları hissiyata göre sıralanacak ve kazananlar 3 Aralık’ta ux.tart.com.tr‘den açıklanacak.

Tart UX - Odul - Kullanıcı Deneyimi Yarışması

Ortaya çıkan sonuçlara göre gurmelerimiz birinciye 11” Macbook Air, ikinciye Mac Mini ve üçüncüye de 3 günlük Userspots Kullanılabilirlik Eğitimi hediye edecekler.

UX Tart - Katılım

Birbirinden çekici hediyeler, heyecan verici bir tasarım fırsatı, konunun uzmanları tarafından değerlendirilme şansı ve kullanıcı deneyimi kültürünün Türkiye’de yerleşmesi için atılan bu ilk adımda; Tart, Tuttur.com ve Userspots tüm hevesli kullanıcı deneyimi tasarımcılarını bekliyor!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.