İpucu: Ping.fm ile biraz Kafein..

Google yeni algoritması Kafein‘i açıkladıktan sonra baya hayal kırıklıkları yaşayanlar oldu. Tabi sitesinin altyapısını sağlam hazırlayan arkadaşlar, bu durumdan çok az etkilendi veya diğer sitelerin kayıp yaşamasıyla üst sıralarda yer aldı. Kafein ile güncel ve geniş çerçeveli (sosyal medya vs.) olan siteler daha üst sıralarda yer alacak ve fayda görecek. Bu konuda bir ipucu paylaşmak istedim.

Malum sosyal medya deyince akla ilk gelen Facebook ve Twitter. Blog yazarı olan arkadaşlar için buna Friendfeed‘i de dahil edebiliriz.

Yazdığımız yazıların daha çabuk indexlenmesi için bu platformları aktif olarak kullanabilirsiniz. Yazılarınız hem daha çabuk indexlenecektir, hem de daha üst sıralarda yer almasını sağlayacaktır. Sitelerimizde yayımlamış olduğumuz yazıları teker teker paylaşmak zor olacağından sizlere bir önerim var.

Ping.fm sitesi de bu işlemleri kolayca yapabilmenizi sağlayan sitelerden bir tanesi. Sadece bu üç platform değil, diğer sosyal ortamları da kullanmanızı sağlayarak sizleri büyük bir zahmetten kurtarıyor. Ping.fm’in bağlantı kurduğu sitelere örnek verecek olursak,

Bunlardan sadece birkaçı.. Siteye üye olduktan sonra, diğer sosyal platformlardaki kullanıcı adı ve şifrelerinizi kullanarak kolayca bağlantı kurabiliyorsunuz. Adres: Ping.fm

29 yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.