Renault Latitude – Fiyatları, Özellikleri ve Yakıt Tüketimi

Renault orta ve alt seviye araçlarıyla ülkemizde en çok satılan markalardan olsa da üst seviye araçlarını trafikte görmeye pek alışkın değiliz. Ancak Renault, Latitude modeli ile biraz daha üst seviye kategorilerde de var olabileceğini bizlere kanıtlayabilir gibi görünüyor.

2014 Renault Latitude içerdiği teknolojik özellikler ve geniş iç hacmi ile şehir içinde kullanmak için ideal bir araç halinde çıkıyor önümüze. Güvenlik konusuna son derece önem verildiğini de gördüğümüz araçta konfora verilen önemi ise koltuklarda yer alan masaj desteğine kadar kullanıcıya hitap eden bütün özelliklerin düşünülmüş olmasıyla anlayabiliyoruz. Ayrıca araçta park yardımı gibi sürücü destek sistemleri de bulunuyor.
latitude_teknoloji
Renaul Latitude yakıt tüketimi verilerinde son derece cimri sayılabilecek bir düzeyde. Aslında Renault markasının klasik özelliği olarak da değerlendirebileceğimiz nokta olan düşük yakıt tüketimi Latitude için farklı motor seçenekleri üzerinden 100 km’de 5L ile 6L arasında değişiyor.
latitude_arka
Dış tasarım çizgilerine geldiğimizde ise, belki kişisel bir görüş olacak, hayal kırıklığına uğramaya devam ediyoruz gibi. Neredeyse 10 yıl öncenin basit ve oyuncak gibi bir görünümüne sahip ön taraf ve genişlik verilmeye çalışılırken aracın önünden arkasına doğru neredeyse bağımsızlaşan bir arka taraf görünümü ile açıkçası aracın sadece içinde kalmamızı tavsiye ediyor gibi Latitude ve Renault.
latitude_fiyat
Renault Latitude fiyatları ise özelliklerine göre çok da ucuz sayılamayacak düzeyde. Ülkemizde en düşük versiyonu olan Renault Latitude Expression 1.5 dCi 110 bg için 74.000 TL’den başlıyor.

1 Yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.