WordPress Kitabı

WordPress Kitabı, WordPress Kitap

Dünyada en çok kullanılan blog sistemi olan, basit ve sade WordPress’i bir kenara bırakıp artık etkileyici Profesyonel bir WordPress’e kavuşmanın zamanı geldi. Bu kitapla sitenizi ya da bloğunuzu nasıl daha çekici hale getireceğinizden, farklı ve ihtiyaçlarınıza cevap verecek kullanım ipuçlarına kadar, SEO uyumlu WordPress temaları tasarlamaktan, CSS/XHTML entegrasyonuna kadar geniş ve ilgiyle okuyacağınız bir kitap sizi bekliyor. WordPress’e ilgi duyan her seviyede okurun mutlaka rafında görmek isteyeceği kitabın konuları başlıca şöyle:

Blog ve WordPress Kavramları
İçerik Yönetim Sistemleri
Yerel Sunucuya Kurulum
Tema Türkçeleştirme
Tema Tasarımı
Eklentiler ve Kalıcı Bağlantılar
WordPress Uyumlu Hosting,
Çoklu Blog Oluşturmak
Menü Özelleştirmesi
WordPress 3.0 Site Taşıma İslemleri
Gelişmiş İzinler, Yönetim Paneli Kullanımı
Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Eklentileri
Güvenlik Eklentileri ve Güvenlik Önlemleri
SEO Uyumlu İşlevsel Temalar Oluşturmak
Mobil Temalar
Site Kurgusu
CSS/XHTML Entegrasyon
Faydalı İpuçları ve dahası…

WordPress kitabı sayesinde hiçbir programlama bilgisine sahip olmadan kendi sitelerinizi oluşturabileceksiniz. Aynı zamanda istekleriniz doğrultusunda tema tasarlayıp, hoşunuza giden CSS/XHTML tasarımları da bu kitap sayesinde WordPress teması haline getirebilirsiniz. Arama motorlarında üst sıralarda yer alan, güvenli bloglara sahip olmanın formulü WordPress Kitabı’nda…

WP Kitabı - Ali ARSLAN, Dikeyeksen

WordPress Kitabı – Yazar: Ali ARSLAN – Yayınevi: Dikeyeksen – Basım: 2011 Ağustos – Sayfa Sayısı: 288

WordPress’le yeni tanışan ve WordPress’e her konuda hakim olmak isteyen tüm kullanıcılar için başucu kitabı diyebileceğimiz bu kitapta herşey sizi düşünerek hazırlandı. Kitabın başında yer alan temel kavramlar sayesinde genel bir giriş hazırladık. WordPress.com’u merak eden kullanıcılar için WordPress.com-WordPress.org hizmetlerinin farklılıklarına değindik ve WordPress.com üzerinden blog oluşturduk. Bilgisayarımıza PHP sunucusu kurarak, WordPress’i yerel sunucuya yükledik ve hiçbir noktayı atlamadan detaylı olarak inceledik. Ayrıca kitap içerisinde yer alan ipucu ve tavsiye kutularında hiçbir yerde bulamayacağınız Türkçe kaynak sitelerden bahsettik. Panel kullanımını öğrendikten sonra tema anatomisine giriş yaptık ve WordPress temalarının yapılarını inceledik. SEO Uyumlu iyi bir WordPress temasında bulunması gereken özelliklere ve tema kodlarken dikkat edilmesi gereken hususlara değindik, kendi WordPress temamızı tasarladık. Hoşumuza giden CSS/XHTML tasarımları uygulamalı şekilde WordPress’e adım adım entegre ederken, bilgi kutularına notlar düştük ve merak edeceğiniz tüm soruların cevabını yazdık.

Bugüne kadar tarafıma iletilen ve çeşitli noktalarda takılan WordPress kullanıcılarının sorunlarına çözüm üretmek amacıyla, karşılaşılan hataların nelerden kaynaklandığını da ilgili bölümü işlerken not düştük. Hazırlamış olduğumuz WordPress temalarına arama motoru optimizasyonu açısından fayda sağlayacak düzenlemelerden bahsettik ve kullanılması tavsiye edilen eklentilere detaylı olarak değindik. Aynı zamanda bloglarınızda sorun yaşamamak adına olası sorunları engellemek amacıyla güvenlik önlemlerinden bahsettik. Gerek eklenti gerekse de kod yardımıyla blogunuzun teknik alt yapısını sağlamlaştırdık.

Kitap içerisinde anlatılan bilgilerin unutulmaması ve tekrar edilmesi adına, kitabın son bölümlerinde site kurgusu oluşturduk. Böylece web sitesi açarken atılması gereken doğru adımları kolayca kontrol ederek kısa sürede bloglarınızı sağlam bir altyapıyla hizmete açabileceksiniz. . Kitap hakkında daha ayrıntılı bilgiye içindekiler kısmını inceleyerek ulaşabilirsiniz.

Yayınevi bilgilendirme sayfası: Dikeyeksen Yayınları – WordPress Kitabı

WordPress kitabı tamamen siz değerli kullanıcıları için hazırlandı ve şimdi uygun fiyatıyla satışta.

23 TL + Kargo ücreti ile sahip olmak yerine

Kısa bir süre kargo ücreti ile beraber sadece 17 TL.

Kitabı indirimli olarak satın almak için buraya tıklayınız.

WordPress Kitabı Ön Sipariş - Hepsi Burada

WordPress Kitabı’nı Kitapyurdu ve İdefix üzerinden de temin edebilirsiniz. Çok yakında D&R ve NT Mağazalarında ;)

7 yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.