CSR Racing iPhone Application, Game, Oyun, Apple Store

CSR Racing; iPhone İçin Mükemmel Bir Oyun!

CSR Racing Altın, Benzin, Gold, Para Hilesi, iPhone Application, Game, Oyun, Apple Store

CSR Racing, çıkalı aylar olmuş; fakat Apple Store’da yaklaşık 2 hafta önce görüp yüklediğim, oldukça güzel ve bağımlılık yapan iPhone oyunlarından bir tanesi. Hatta telefonumda kullandığım uygulamalar içinde en çok vakit harcadığım iOS uygulaması diyebilirim. Araba oyunlarını oldum olası severim, ki tüm erkeklerin ortak noktasıdır aslında :) CSR Racing‘ten önce Android’de ve iPhone’da Drag Racing isminde bir oyun vardı. Onunla da baya vakit geçirmiş ve üst seviyelerine kadar ulaşmıştım.

Drag Racing olarak kategorilendirdiğimiz bu oyunlarda asıl amaç zamanında vites atarak, hızlı bir şekilde yarışı kazanmak. Oyunu oynamak aslında çok basit; fakat biraz el alışkanlığı ve refleks istiyor. Yapmanız gereken tek şey ekranda Perfect Shift yazdığında vites atmak ve nitroyu yerinde kullanmak.

CSR Drag Racing Game

CSR Racing’in güzel yanlarını diğer Drag Racing oyunu ile kıyaslayacak olursak birkaç maddede;

 • Oyun içi görseller CSR Racing’de kat kat daha iyi ve hatta mükemmel diyebilirim.
 • Oyundaki araç sayısı ve araçların modellemesi diğer uygulamalara göre oldukça üst seviyede.
 • Modifiyenin yanısıra, plakaya isim veya nickname tarzında metin yazabilme özelliği; arabanın kişiselleştirilmesi oldukça güzel.

CSR Racing Drag Game, iPhone Game, Gold, iOS

 • Oyun içi seslendirmeler ve müzikler kulağa daha hoş geliyor.
 • Oyunun gerçekçiliği diğer oyuna nispeten çok daha iyi. Benzin deponuz bile bitiyor.
 • Oyun içerisindeki araç markaları oldukça ilgi çekici ve araba tutkusu olan insanları cezbediyor. Audi, BMW, Chevrolet, Ford, GM, Mini and Nissan; Audi R8, Ford GT, Chevrolet Camaro, Nissan GT-R, BMW M3 gibi markalar ve modeller bunlardan yalnızca birkaçı.

Audi, BMW, Chevrolet, Ford, GM, Mini and Nissan; incl. Audi R8, Ford GT, Chevrolet Camaro, Nissan GT-R, BMW M3

Bu kadar güzellikten bahsettikten sonra oyun hakkında birkaç olumsuz eleştiri yapmadan geçmek istemiyorum.

 • Oyun tamamen maddiyat odaklı yapılan bir çalışmanın ürünü izlenimini veriyor. Zaten oyunun Apple Store’da ücretsiz yer almasının tek sebebi ancak bu olabilirdi. Oyun içerisinde benzin deposu 10 yarış sonra bitiyor, hatta üst kademe yarışlarında benzin ömrü çok daha az. Bu oldukça gerçekçi bir yaklaşım; fakat benzini doldurmak için maddiyat odaklı farklı alternatiflerin sunulması ve kısıtlanması biraz can sıkıcı.
 • Benzininiz bittiğinde doldurmak için birkaç seçeneğiniz var. Bunlar: oyun hakkında tweet atmak, sms yollamak ve  davet maili yollamak. Bu seçeneklerden bir tanesini uyguladığınızda deponuzun 1/10’u dolmuş oluyor. Ve aynı seçeneği 24 saat içerisinde sadece 3 defa kullanma hakkına sahipsiniz.
 • Bir diğer benzin doldurma yöntemi ise beklemek, yaklaşık 7-8 dakikada deponuzun 1/10’u dolmakta ve deponun tamamen dolması yaklaşık 2 saat sürüyor. Bu kısıtlamalardan dolayı sürekli oyunu oynanıp sıkılma gibi bir imkanınız yok; çünkü oyun sizi kendisinden uzaklaştırmayı oldukça iyi beceriyor. En kolay benzin doldurma yöntemi ise altınlarınızı kullanarak depoyu tamamen doldurmak, bunun ücreti ise 2 altın. 2 altını oyunda biriktirmek ise biraz vakit alıyor.
 • Benzin deponuz bittikten sonra oyun ara ara size bildirimler yollayarak rahatsız edebiliyor. Ya da buna şöyle diyelim benzininiz bittiği için kapatmak zorunda kaldığınız oyun, size deponuzun dolduğunu hatırlatarak yarışa davet ediyor. Bu da sizi oyuna bağlı kılıyor.
 • Oyunda sürekli para ve altın ihtiyacınız oluyor; fakat kazanmak oldukça zor, harcamak ise çok kolay. Bu da oyunun geliştiricisinin ekmek kapısı aslında. Uygulama ekranında yer alan sayfaya ulaşarak kolay bir şekilde oyun parasını TL karşılığında Apple Store’dan satın alabilir, hatta TL paranızı altına bile çevirebilirsiniz. Altın ve para kredi ücretleri ise oldukça pahalı denebilir, sonuçta söz konusu basit bir oyun; fakat 180 TL’ye varan altın paketi satın almak mümkün.

CSR - Gold Money, CSR Racing Altın Hilesi, Para Hilesi

Buraya kadar okumuşken CSR Racing’in birkaç hilesinden bahsetmezsek olmaz sanırım. Oyunun eski versiyonlarında para ve altın kazanmak için hile sayısı oldukça fazla iken şu an bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar az. Bunun en bilinen hilesi ise benzin deposunu doldurma ve altın kazanma.

 • Oyunu oynarken telefonunuzun saatini 2 saat ileriye aldığınızda deponuz otomatik olarak full oluyor. Bu da yarım kalan yarış keyfinizi devam ettirmenize olanak sağlıyor.
 • Oyuna girmeden önce veya oyun esnasında telefonunuzun tarihini 1-2 ay ileriye aldığınızda oyun size +1 altın veriyor. Oldukça sabır gerektiren bir iş; fakat oyun geliştiricisine para kaptırma gibi bir niyetiniz yoksa tek çıkar yol bu denebilir.

Oyun hakkında birçok hile mevcut; fakat benim uygulayarak çalıştırdığıklarım bunlar. JailBreak yapan kullanıcılar kolay bir şekilde kredilerini değiştirebiliyorlar. JailBreak yapmadan para kazanmanın yolunu bilen arkadaşlar bunu yorumlarıyla paylaşabilirse biz de köşe olalım, hepimiz kazanalım :)

CSR Racing - My Car, Hile, CSR Racing Hileleri

Oyun hakkında paylaşmak istediklerim şimdilik bu kadar. Eğer sizde bu oyunu oynuyorsanız bilgilerinizi paylaşabilir; hatta zahmet olmazsa plakalı araçlarınızın resmini yorumlarla ulaştırabilirsiniz. En üst seviyede olan arkadaşları organize edip Game Center’da online yarış bile yapabiliriz aslında. CSR Racing hakkında kısa bir video paylaşarak bu yazıma burada son vermek istiyorum.

CSR Racing oyunu iPhone uygulaması Apple Store‘dan indirebilirsiniz. Herkese iyi oyunlar, iyi eğlenceler.

 

16 yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.