deviantART’da IP adresim banlanmış..

deviantART insanların tasarladıkları görsel çalışmalarını paylaştıkları bir platformdur.

Uzun zamandır ziyaret etmediğim ve hatta üyeliğimin bile bulunmadığı bu platformu, günlüğüme yazı yazarken konu ile alakalı görsellerin kıtlığı durumunda ziyaret edip ve görseller almak için kullanıyordum.

Kısa bir süre önce (27 Haziran 2010, saat 04:30 civarı) görselin üzerinde bulunan filigranı kaldırmak ve üye olmak amacıyla Join deviantART for FREE linkine tıkladım ve yan tarafta görmüş olduğunuz sürpriz bir ekran karşıma çıktı. Açıklamada “deviantART’ın bu bölümüne erişmezsiniz, çünkü cezalı(banlı)sınız! ifadesi yer alıyordu. Doğal olarak “Ben ne yaptım?” Sorusunu kendime yöneltme ihtiyacı duydum ve kullandığım statik(sabit) IP adresini 50 bilgisayarın daha kullandığını hatırlayınca bu suçluluk psikolojisinden(!) çabuk kurtuldum. ;)

Sonuç olarak, malesef kullanmış olduğum IP adresi çeşitli sebeplerden dolayı banlanmış. İşimi yeterince görebildiğimden dolayı da doğrusu bu banı açtırmak için gayret sarfetmek istemiyorum. Bu şekilde üye olmadan ihtiyaçlarımı gidermeye çalışacağım.. Görüşmek üzere..

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.