DoorBot Wi-Fi Akıllı Kapı Zili ile Kapınızı Cepten Açın!

DoorBot, Kapı Zili, iPhone, Android, Doorbell, DoorBot Wifi

Eşiniz veya çocuğunuz eve geldiğinde, mutfaktan ya da oturduğunuz yerden kalkıp kapıyı açmaya üşeniyorsanız, iPhone veya Android telefonunuzu uzaktan kumanda olarak kullanabilirsiniz. DoorBot sayesinde, sokak kapısını yerinizden kalkmadan açmanız mümkün.

DoorBot Wi-Fi akıllı kapı zili (tokmağı), telefonunuzla konuşmasını biliyor ve tek bir sinyalle kapıyı açıp kapatıyor. Üstelik su geçirmiyor, bu yüzden de suya düşen telefon gibi bozulmuyor. DoorBot’a bunun için özel bir mobil uygulama yüklü ve sistem Lockitron adlı özel bir otomatik kapı kilidiyle çalışıyor. Bu kilitte apartman alarmları gibi tuş kilidi yok. Sadece elle veya Wi-Fi bağlantısı üzerinden akıllı telefonla açılıyor.

android, app, boorbot, crowdsourcing, door, doorbell, edison junior, Edison Junior, exclusive, ios, lockitron, video, wifi

Kamera desteği sayesinde telefondan kimin geldiğini görüyorsunuz. Hatta ofiste internet bağlantası ile ta işyerinden, siz yokken kapınızı kimin çaldığını görüyor ve kapıyı açabiliyorsunuz. Anahtarı almadan çıkan ve kapıda kalan eşler için birebir!


DoorBot’u geliştiren Edison Junior şirketinin seri üretime geçip bu ürünü dükkanlarda satması için 250 bin dolara ihtiyacı var… Ve bu parayı internet bağışları yoluyla 45 günde toplaması gerekiyor. O zaman ekteki video gerçek olabilir. Ön sipariş 169 dolar, Lockitron’la birlikte 319 dolar. Bu paraya kim alır? Anlaşılan akıllı telefon destekli elektronik kilitlerin evlerde yaygınlaşması zaman alacak. DoorBot ile alakalı detaylı bilgi ve satın almak için Christie Street sayfasına buyurun.

Bu yazı Kozan Demircan tarafından hazırlanmıştır. Yazarın diğer yazılarını sitesinden (www.khosann.com) okuyabilirsiniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.