Pay with a Tweet ile Paylaştıkça Kazanın!

Pay with a Tweet Sistemi

Yeni Twitter ile alakalı arkaplanlar ararken indirme butonu yerine “Pay with a tweet” butonunu görünce ilk başta şaşırdım, sonra nerede indirme linki diye sayfayı gezinmeye başladım. Baktım olacak gibi değil nedir bu “Pay with a tweet” diye ararken oldukça mantıklı düşünülmüş bir sistemle karşılaştım. Tanıtma konusunda baya bir geç kaldığım kesin..

Pay with a tweet nedir?

Pay with a tweet sayesinde ziyaretçilerinize bir içeriği veya dosyayı (ziyaretçiye form doldurtma veya bülten oluşturma tarzında bir derdiniz yoksa; fakat bir karşılık bekliyorsanız)  reklamınızı yapmak karşılığında sunmak istiyorsanız kullanabileceğiniz en güzel servislerden bir tanesi. Bu servis sayesinde ziyaretçiler içeriğe erişmek, dosyayı indirmek için Tweet atması veya Facebook hesabında paylaşması yeterli oluyor. Kısacası ziyaretçiler içeriğiniz hakkında tweet atarak veya Facebook’ta paylaşarak içeriğinizi indirebiliyorlar. Bu sayede ziyaretçiler bedavadan içeriğinize erişiyor, siz de bedavadan reklamınızı yaptırmış oluyorsunuz. Yani Pay with a tweet ile paylaştıkça kazanıyorsunuz diyebiliriz :)

İşe biraz da rakamlar yönünden bakalım. İşiniz, işletmeniz için bir içerik oluşturdunuz ve paylaşmayı düşünüyorsunuz. Mesela hazırlamış olduğum WordPress Rehberi Sürüm 3.0  yaklaşık 5 bin defa indirildi. Pay with a tweet sistemi ile paylaşılsa beş bin tweet veya Facebook’ta paylaşmak demek. Tabi bu tarz bir uygulama yapılsa bu paylaşımlardan en az bin kişi daha indirirdi diye tahmin ediyorum. İndirme sayısında azalma da olabilir. :) Bu sadece bir örnek. Paylaşılan bir içerik yüzlerce hatta binlerce kişiye ulaşabilir :)

Pay with a tweet Tanıtım Videosu

Örnek Uygulama

Pay with a tweet yöntemiyle 150.000’den fazla indirilme sayısına sahip harika bir e-kitabı (Oh my God! What Happened and What Should I Do?) ücretsiz olarak indirebilirsiniz. İlk olarak buraya tıklayarak sayfaya ulaşın ve Pay with a Tweet butonuna tıklayın. Sonrasında açılan pencerede uygulamaya izin verin ve tweet attıktan sonra ücretsiz olarak e-kitaba sahip olun.

Pay With a Tweet

Pay with a Tweet web sitesini kullanarak detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

2 yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.