SEO için metin yazarken özen gösterebileceğiniz 13 nokta!

Blogu son dönemlerde aktif olarak kullanamasam da sürekli internette ilgi duyduğum alanlarla alakalı yazılar okuyor ve ufak notlar alıyorum. Son dönemde gündeme gelen, Google News ve arama sonuçlarından Hürriyet, Milliyet, Radikal gibi popüler haber sitelerinin çıkarılmasında “keyword stuffing” yönteminin sebep olduğu söyleniyordu. Bütün bu olaylar bir kenara SEO için yazı yazmanın da bir etiği ve düzeni olduğunu söylemek gerekiyor. Konu ile alakalı daha sert cümleler kullanmam gerekiyor aslında; ama aynı sektörde yer aldığım için rakiplerle alakalı da etik olmayan davranışlar sergilemek bana yakışmaz :)

İyisi mi, lafı daha fazla uzatmadan SEO için içerik üretirken özen gösterebileceğiniz 13 nokta ile alakalı infografiği sizinle paylaşmak istiyorum. Contentverve tarafından hazırlanan “SEO Copywriting – 13 Tips for Writing Content that Ranks in 2014 (Infographic)” çalışma aşağıda yer almakta. İlk maddede yer aldığı gibi “İnsanlar için yazın, robotlar için optimize edin” diyor, işlerinizde kolaylıklar diliyorum :) 

Balon içeriklerle insanların dikkatini çekmeye çalışıp, sonrasında boş içeriklerle hayal kırıklığı yaşatmaya kimsenin hakkı yok.

SEO-copywriting-How-to-write-content-that-ranks-20141

3 yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.