Türkiye’nin İlk Inbound Pazarlama Ajansı Netvent, HubSpot’un Türkiye Partneri Oldu

Dijital dünyada varlık göstermenin zorunluluk olmaya başladığı günümüzde, geleneksel pazarlama stratejilerinin yanı sıra dijital pazarlamanın önemi de tartışılamayacak derecede arttı. SEO, sosyal medya, e-mail pazarlama ve içerik pazarlaması gibi birbirini besleyen süreçlerden oluşan dijital pazarlama çözümlerinden bir tanesi Inbound pazarlama.

Inbound pazarlama, HubSpot’un 2006 yılında kuruluşu ile birlikte oluşturulmuş ve merkezine kaliteli içerik üretimini alan bir metodolojidir. Yabancıları marka fanatikleri haline getirmeyi amaçlayan 4 aksiyondan (Cezbet – Dönüştür – Bağla – Hoşnut Et) ve her bir aksiyon için gerekli stratejiler ve araçlardan oluşan bu metodoloji, dünyadaki birçok büyük ve küçük ölçekli firma tarafından sürekli olarak kullanılıyor.
Dünyanın lider inbound pazarlama otomasyonu olan HubSpot, SEO, içerik pazarlaması, e-mail, sosyal medya ve blog başta olmak üzere, bütün dijital pazarlama araçlarını tek bir platform altında toplayan ve her biri için analitik verilen sağlayan bir otomasyon sistemidir. Bu hizmetin erişimini, dünyada 2 bine yakın partneri ile destekleyen HubSpot’un Türkiye partneri ise, Türkiye’nin ilk inbound pazarlama ajansı Netvent oldu.
Netvent, Inbound Pazarlama alanında, bütün dijital pazarlama süreçlerini dâhil edecek şekilde Türkiye’de hizmet veren ilk firma olma özelliğini taşıyor. Merkezi Ankara’nın saygın teknokentlerinden Hacettepe Teknokent’te bulunan Netvent, markalara global ve güncel dijital stratejileri uygulayarak danışmanlık hizmeti sağlıyor. 2013 yılında SEOZEO’nun kurucu ortaklarından Şeyhmus Ölker ve Emre Fadıllıoğlu tarafından kurulan Netvent, hızla büyüyerek kısa sürede 15 kişilik bir ekibe ulaşmayı başarmış. Sektör hakkında güncel ve bilgi verici blog paylaşımlarını da ihmal etmeyen firma, ilerleyen zamanlarda adında çok daha sık söz ettirecek gibi görünüyor.

1 Yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.