Ülker’den takdir edilir davranış…

Müşteri memnuniyeti her zaman pazarlamada bir adım öne çıkarır. Bunu bir kez daha yaşayarak öğrenmiş oldum. Yaklaşık bir ay önce yaşamış olduğum bir problemden ve Ülker‘in bu problem karşısında göstermiş olduğu ilgiden bahsetmek istiyorum bu yazımda. Söz konusu yazıyı tamamen tarafsız olarak yazdığımı belirmek isterim ;)

Ülker - Antep Fıstıklı Baton Çikolata

Gaziantep’te yaşadığımdan dolayı her Antepli gibi baklava ve Antep Fıstığına karşı ayrı bir ilgim var, görünce dayanamıyorum. Neyse efendim Antep Fıstığı ihtiyacımı karşılamak amacıyla Ülker’in Antep Fıstıklı Baton çikolatasından almıştım. Bir iki ısırıktan sonra “küt” diye bir ses duydum. Sesin benden çıktığını dişim ağrıyınca anladım orası ayrı mesele. Hasarsız olarak atlattığım bu problemi çözmek amacıyla, genellikle dalga geçmek ve zaman öldürmek amacıyla aranan Müşteri Hizmetlerine ulaşayım dedim. Durumu anlattıktan sonra ilgileneceklerini söylediler ve iletişim bilgilerimi aldıktan sonra telefonu kapattım. Düşüncelerim “Müşteri temsilcisi gelecek de ilgilenecek, hadi canım!” şeklindeydi. Ta ki ertesi gün Ülker Gaziantep Satış Müdürü arayıp “Müsaitseniz, ziyaret etmek istiyoruz”  diyene kadar…

Merhabalaşarak ürünü direk teslim ettim ve samimi iki dost gibi konuşmaya başladık. Söz konusu problem ile alakalı mahcubiyetlerini dile getirerek en kısa sürede ilgileneceklerini söylediler. Kısa bir görüşmenin ardından aracın bagajından bir kutu baton çikolata çıktı. “Efendim, çam sakızı çoban armağanı filan…” tevazu gereği “Olmaz efendim, kabul edemem :)” dedikten sonra ısrarlar sonucu paketi aldım ve “Bundan da birşey çıkarsa aramam dava açarım ona göre!” diyerek gülmeye başladık. Tatlı bir muhabbetin ardından iyi dileklerle uğurladım.

Geçtiğimiz günlerde ise Ülker tarafından bir mektup geldi.

Ülker - Müşteri Hizmetleri

Doğrusu çok etkilendim; ama merak ettiğim bir şey var bu hizmet “Ülker’in büyük firma olmasından mı kaynaklanıyor?” yoksa tüm firmaların böyle hizmet vermesi mi gerekiyor?

Bir kez daha buradan teşekkürlerimi ileterek, ürünlerde çeşitli sürprizlerle karşılaşmamayı temenni ediyorum :)

 

30 yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.