WeChat

WeChat – Bağlanmanın yeni yolu!

WeChat

Son dönemlerde işlevsel özellikleriyle öne çıkan uygulamalardan WeChat’ten bahsetmek istiyorum bugün sizlere. “Bağlanmanın yeni yolu” sloganıyla bu sene Türkiye pazarına giriş yapan yenilikçi mobil mesajlaşma uygulaması WeChat, dünya genelinde şimdiden 300 milyon kullanıcıya ulaştı ve bu rakam artarak yükseliyor.

Uygulamanın bu hızlı yükselişindeki en büyük rol dünyaca ünlü futbol yıldızı Lionel Messi’nin WeChat reklam yüzü olarak karşımıza çıkmasıydı diyebiliriz. En çok indirilen uygulamalar arasında yer alan WeChat ilk global reklam serisini, “We Share, We Love, WeChat” sloganıyla Türkiye’de de başlattı. Messi’nin oynadığı TV reklamını aşağıda izleyebilirsiniz.

40 kişiye kadar toplu olarak görüşme yapabileceğiniz WeChat ile arkadaş grubunuzla birlikte konuşmak da çok kolay. Sade ve kullanışlı arayüzü ile iPhone, Android, Windows Phone, Symbian, S40 ve Blackberry cihazlarınızda kullanabilirsiniz. iPhone uygulamasını test ettim, oldukça hoş bir arayüze sahip.

WeChatWeChat

Görünen o ki WeChat, mobil mesajlaşma uygulamaları pazarının lideri Whatsapp’ın tahtına gözlerini dikmiş.  WeChat, Whatsapp, Viber, Skype ve benzeri uygulamaların arasındaki rekabet gün geçtikçe artacağa benziyor.

Merak edenler için WeChat’i buradan indirebilirsiniz. http://www.wechat.com/tr/download.html

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.