Yeni nesil video platformu: Zapkolik

Zapkolik

Blogumda paylaştığım videoları hangi siteye yükleyeceğim arayışına en sonunda çözüm üretebildim. Bundan sonra Arslania’da paylaşacağım teknoloji ağırlıklı videolar ve diğer konulardaki paylaşımlarımı Zapkolik‘e yükleyerek yapacağım.

Malum video sitelerinin başı her an derde girebiliyor, daha önce YouTube ve Vimeo da bu duyguyu yaşadığım için hem lokasyon avantajı hem de Türk sitesi olması tercih etmemi sağlayan en büyük artısı. Geçtiğimiz günlerde Egonomik’in videolarında kullandığını ve sitede oldukça şık durduğunu görünce, ben de siteye komik video yüklerim, hatta sitedeki takip ettiğim dizileri ve sevdiğim müzikleri paylaşırım diye düşündüm. Yakın bir zaman sonra blogu yenilediğimde böyle bir sürprizle karşılaşırsanız şaşırmayın :)

Zapkolik hakkında bir iki cümle söyleyecek olursam, kullanıcılarının en yeni çıkan videoları izlemesine ve paylaşmasına olanak sağlayan geniş bir platform. Reklam kalabalığından uzak sade tasarıma ve “ekranı karart” “videoyu genişlet” gibi basit ama bir o kadar da işlevsel özelliklere sahip olunca insan gerçekten hayret ediyor. :)

Sitede yer alan TRT’ye ait son dizilere ve müzik kanallarına göz atmanızı kesinlikle öneriyorum. TTnet müzik de ücretli olunca biraz müzik zevkinden uzak kalırım diye düşünürken müzik kanallarını görünce mutlu oldum. 90’lar Türkçe Pop’un yanısıra bir de güncel listeler de eklenirse site harika olur. Zapkolik hakkında dikkatimi çeken bir diğer detay ise; Webrazzi sitesinde yayınlanan online video izleme alışkanlıkları üzerine infografik oldu. Zapkolik Facebook sayfasında da yaklaşık olarak 1.500.000 beğeni ile Türkiye’deki video siteleri arasında başı çekmekte.

1 Yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.