Opel Cascada – Her Mevsim İçin Convertible

Opel yenilenen tasarımlarıyla dikkat çekmeye devam ediyor. Bugüne kadar Insignia gibi bir tasarım harikasını bünyesinde barındıran Opel firması, yeni Convertible aracı Opel Cascada ile üstü açık araçlar konseptine de son derece dikkat çekici bir tasarımla giriş yapmayı başarıyor. Sportif izler taşıyan yeni Opel Cascada, 2014 yazına damga vurabilecek gibi görünmekle beraber kapanabilen tavan yapısı ile kış aylarında da sürekli karşımıza çıkabilir.
Opel Cascada
Opel Cascada, zamanın ötesinde bir convertible mantığı ile her mevsim kullanılabilecek bir araç olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca üzerinde bulundurduğu sportif çizgiler ve şehir içi araç esintileri ile her türden kullanıcıya hitap eden tasarımı sayesinde iki kapılı otomobilleri her kesime indirgeyecek gibi görünüyor.
İç tasarımında ise ince bir işçilik sayesinde koltuklardan ana konsola kadar her noktada sizi cazibesine kaptırabilecek seviyede.
Tavan yapısına baktığımızda ise kendini araçtan bağımsız kılmayan kumaş tavan yapısı son teknolojiyle donatılmış. Öyle ki; araç seyir halindeyken bile bu tavanın açılıp kapanması sadece 20 saniye kadar sürüyor.
Opel Cascada Arka Görünüş
İki farklı motor seçeneği ile satışa sunulan Opel Cascada’yı isterseniz 1.6 benzinli isterseniz 2.0 dizel motor ile satın alabiliyorsunuz. Her iki motor seçeneği de gücünü ön tekerleklerden alan yapısı yanında yüksek tork ve beygir gücü ile sizleri her yol ve mevsim koşulunda tatmin edebilecek gibi görünüyor.
Ayrıca Opel Cascada yakıt tüketimi konusunda da gayet ciddi bir tasarruf sergilemeye çalşıyor. Oldukça güçlü motoruna rağmen şehir içi/şehir dışı ortalamasında sadece 7.2 litre benzin veya 6.2 litre mazot ortalaması sunuyor.
Opel Cascada İç Dizayn
Tabi ki tüm bunlardan bahsettikten sonra Opel Cascada fiyatları konusuna değinmezsek pek doğru olmaz gibi görünüyor. Opel Cascada fiyatları sıradan bir convertible araç seviyesinden çok da farklı değil, benzinli Opel Cascada fiyatları 122.000 TL’den başlamakla beraber opsiyonel seçeneklere göre gittikçe artıyor. Opel Cascada dizel fiyatları ise tabi ki biraz daha yükseliyor.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.