Yine yeni yeniden Arslania!

Arslania

Başlığından da anlaşılamadığı üzere bayram hediyesi olarak bugün yeni bir arayüzle karşılayalım istedik. Yaklaşık 3 aydır her şeyi yenileme sevdasına düşünce önce kitap sonra site ve bekleyen diğer projelerden dolayı hiçbir şeye vakit ayıramadım. Gece ile gündüzü birbirine karıştırdım desem yanlış olmaz. Üzerimde öyle bir yorgunluk var ki tam dinleneyim derken bayram da gelince uykusuz olarak bu saate kadar dayanmak zorunda kaldım. Neyse efendim fazla lafı uzatmadan neler var neler yok bunlara değinip yazıma son vereyim.

Öncelikle Ramazan Bayramınızı ve 30 Ağustos Zafer Bayramınızı tebrik ederim. Böyle bir günde yeni bir temaya geçiş yapmak oldukça heyecan verici. Bir de buna WordPress Kitabı eklenince tadına doyum olmuyor diyebilirim. Dileğim kitabı okuyan her okuyucumuzun faydalanması ve “Bunu da öğrenmiş oldum!” diyebilmesidir. Bu tarihten itibaren de öyle olacak daha çok WordPress ipuçlarıyla dolu bir blog göreceksiniz.

Yaklaşık 1 sene önce sevgili dostum Enes Ateş‘le çizdiğimiz bu güzel tasarımı, değerli büyüğüm Erhan Yakut‘un yurtdışı görevi nedeniyle ve iş yoğunluğundan dolayı sizlerle kavuşturamamış ve rafa kaldırmıştık. Sene boyunca sınava çalışmam gerektiğinden dolayı ben de internetten olabildiğince uzak durmaya çalıştım ve blog baya başı boş kaldı. Şükürler olsun sınav derdi de bitti ve Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi olarak yolumuza devam etmeye çalışacağız.  Üniversite zor olur diyenler var eğer öyle olursa vay halime!

Yaklaşık 2 hafta önce kitabın son bölümleriyle boğuşup dururken sevgili dostum Hüseyin’e hal hatır sorayım dedim. Mesele döndü dolaştı temaya gelince “Ne oldu senin eski tasarım?” diye bir soru geldi. O anda eski günleri hatırladım “O kadar çok sevdiğim tasarımı artık ziyaretçilerle buluşturma vakti geldi” diye düşünürken bir de baktım Hüseyin arayüzü döküvermiş :) Derken temayı WordPress’e entegre etme adımı kaldı “sen oraya, ben buraya” filan derken 10 gün gibi kısa bir sürede temayı sizlerle buluşturduk. Temanın henüz bir adı yok ama “Arslania” koymayı düşünüyorum.

HTML5 teknolojisi ile CSS Sprite gibi birçok tekniği birleştirince ortaya nefis bir tema çıktı. Bir sonraki yazıda tema hakkında merak edilenler ve açıklamak istediğim konularla alakalı yazıyı yayımlamaya çalışacağım. Gönül ister ki bu zorlu süreci ve arayüzü Hüseyin Emanet bizlere açıklasın :)

24 yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.