Adobe InDesign CS5 Kitabı çıktı!

Değerli öğretmenim Eğitimci/Yazar Yavuz Gümüştepe tarafından Adobe InDesign CS5 öğrenmek isteyenler için yazılmış süper bir kitaptan bahsetmek istiyorum size. InDesign CS5 kitabının baskısı KODLAB tarafından  gerçekleştirdi. Kitap çok yakında kırtasiyelerde ve internet sitelerinde yerini alır. Sıfırdan öğrenmek isteyenler veya InDesign konusunda uzman olmak isteyenler için kaçırılmaması gereken bir kitap.

Kısa bir süre önce Enes‘in sayesinde ilgi duymaya başladığım InDesign ile yapılanları görünce baya şaşırdım. Daha önce e-kitap vs. dizgi işleri için QuarkXPress kullanıyordum. Fakat belirli bir noktadan sonra (işe görsellik ve efektler girince) takılı kaldım. Bu konuda InDesign çok yardımcı oluyor. Baskı ve Mizanpaj için ne ararsanız var. İşe bir de Interaktif belge oluşturma girince tadından yenmiyor.

Henüz Adobe InDesign ile tanışmamış olan arkadaşlar, Vidobu‘dan CS5 sürümüyle beraber gelen yenilikleri öğrenebilir ve  genel bilgiye sahip olabilirler. Merak eden ve  öğrenmek isteyen arkadaşlar kitabı Idefix‘ten temin edebilirler.

Kitap ile alakalı bilgi ve indeks için buraya tıklayınız.

1 yorum yapılmış

  1. SerkaganOkuyucu

    Yavuz Gümüştepe benimde hocamda çok başarılı bir hocadır ve yazdıgın kitaplarda çok anlaşılır ve ögreticidir. Neredeyse tüm kitaplarını almışımdır
    trgms :) yavuz hocam :)

Konu hakkında neler düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>