Hasan Yalçın sunar: Modern Web Tasarımı

Türkiye’ye tasarım deyince akla gelen ilk isimlerden bir tanesi değerli büyüğüm Hasan Yalçın‘ın aylarca emek sarfederek oluşturduğu eşsiz ve ücretsiz bir Türkçe kaynaktan bahsetmek istiyorum sizlere: Modern Web Tasarımı.

25 Şubat’taki Sanalkurs seminerinde verdiği güzel haberle, “ne zaman kitaba kavuşacağız?” sorusu kafamızda dolaşırken seminerden yaklaşık 2,5 ay sonra kitap mutfaktan çıkarak, okuyucularıyla buluştu. Bize de keyifle ve öğrenerek okumak kaldı. :) Kitabı bir de Hasan Yalçın’dan dinleyecek olursak;

Bu e-kitapta; modern web tasarımındaki gereklilikleri, iyi bir ara yüz tasarımının hangi yolları izleyerek yapılabileceğini ve günümüz trendlerinin yanı sıra, bir tasarımcının  işine yarayabilecek kimi ipuçlarına da birlikte göz atacağız.

e-Kitabın her sayfası sadelikteki güzelliği yansıtıyor ve tasarım ile alakalı olduğunu her sayfasından anlıyorsunuz. Kitap içerisinde öyle sayfalar var ki bir tek görsel için bile saatlerce uğraşılmış. PDF formatındaki 133 sayfalık bu muhteşem kaynağa kesitlerle göz atarak devam edelim.

Bilgiyi bir karşılık beklemeden paylaşmanın heyecanını yaşayan ve tecrübelerini bizlerle paylaşarak, deneyimlerini sunan eli öpülesi bu değerli insana ne kadar teşekkür etsek azdır. Fazla zaman kaybetmeden kitabı okumaya başlasak iyi olacak ;) Öğrenecek çok şey var..

Modern Web Tasarımı kitabını buraya tıklayarak ulaşacağınız özel sayfa üzerinden bilgisayarınıza indirebilirsiniz. iPad kullanıcılarının, kitabı iBooks üzerinden cihazlarına yükleyerek okumalarını tavsiye ederim. Umarım keyifle tüketirsiniz.

4 yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.