Arslania 1. Yıl Teması Huzurlarınızda…

Arslania 1. Yıl Teması

Bir önceki yazımda Arslania 1 yaşında! diyerek sizlerle beraber olmuştuk. Güzel yorumlarınızdan dolayı herkese çok teşekkür ederim. :) Nice uzun senelerde yazılar yazmak ve beraber olmak dileğiyle..

1. yılda yeni bir arayüzle karşılamak amacıyla hazırlıklara başladım ve tasarımını bitirdim. Hem WordPress teması tasarımı konusunda kaynak oluşturmak hem de tema ile alakalı bilgilendirmek amacıyla bu yazıyı yazmak istedim.

Tasarım ve Kodlama

Henüz bir isim bulamadığım Arslania 1.yıl temasını kendim tasarladım. CSS/XHTML dökümünü Hüseyin Emanet gerçekleştirdi. Herkesin görüp beğendiği rengarenk logonun tasarımcısı ise Enes Ateş.

Dikkat Ettiğim Hususlar

Temayı tasarlamadan önce onlarca maddenin yer aldığı bir taslak hazırladım ve tasarımı bu hususlara dikkat ederek yaptım. Gene aynı şekilde döküm ve entegrasyonda da temanın SEO uyumlu olmasına dikkat ettik. Görselleri CSS Sprite tekniği ile bütünleştirip, sıkıştırarak hem daha hızlı hem de sorgu sayısı az olan bir tema oluşturmak için gayret sarfettik. İsterseniz bundan sonrasına tasarımın sayfalarını içeren görseller üzerinde devam edelim.

Ana Sayfa Tasarımı

Arslania - Home Page

Resmi yakından incelemek için resme tıklayabilirsiniz.

Alt Sayfa Tasarımı

Arslania - Single Page

Resmi yakından incelemek için resme tıklayabilirsiniz.

Hata Sayfası – 404 Tasarımı

Arslania - 404 Page

Resmi yakından incelemek için resme tıklayabilirsiniz.

Neler Yeni?

Yazı sayfalarında yer alan yorum kısmını bu sefer farklı olsun diyerek DISQUS‘a emanet ettik ve şu an için herşey yolunda gözüküyor. Bir sorun yaşadığımda yorum kısmını tasarlayarak kullanmayı planlıyorum ama o kadar eziyete de katlanmak istemiyorum. Zaman buldukça tema içerisinde yer alan kısımları diğer WordPress temalarında kullanmak için yazılar paylaşmaya çalışacağım.

Göz yormayacak renk tonlarında yazı altına ve çeşitli bölümlere reklam alanları eklendi. Sponsor olmak isteyenler İletişim sayfasından kolayca ulaşabilir ;)

Tema ile beraber Arslania’nın hosting firmasını da değiştirmiş bulunuyorum. Bu tarihten itibaren %100 WordPress uyumlu hosting konusunda Türkiye’de sayılı firmalar arasında yer alan Turhost sponsorluğunda yayın hayatımıza devam edeceğiz. Nasip olursa birçok projede beraber olacağız. İlgilerinden dolayı firma CEO’su Ender Bey’e çok teşekkürler. :)

Tema ile alakalı bahsetmek istediğim hususlar kısaca bunlar. Site içerisinde bazı kısımlar henüz aktif değil. En kısa sürede eksikleri tamamlayıp uzun bir süre bu tema ile yola devam etmek istiyorum. Değerli görüşlerinizi ve sorularınızı yorumlarınız ile iletebilirsiniz.

44 yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.