Facebook Filmi Düzenleme

Facebook 10.yılını doldurması ile beraber kullanıcılarına Facebook’ta geçirdiği zamanları hatırlatan bir anı videosu sundu. Otomatik olarak oluşturulan bu “Anılarını Hatırla” videoları birçok kullanıcı için gayet güzel olsa da bazı kullanıcılar tarafından kullanılan fotoğraf ve gönderiler nedeniyle tepki aldı. Facebook bu tepkileri göz önünde bulundurarak Facebook “Look back” filmlerine düzenleme özelliği getirdi. Eğer siz de “Facebook filmi nasıl düzenlenir” sorusuna yanıt arıyorsanız cevabı oldukça basit.
Facebook “Lookback” -Türkçe ismiyle “Anılarını Hatırla”- filmlerinde kullanıcıların daha önceden paylaştığı fotoğraf ve gönderileri kullanarak yaşadığı anıları biraz canlandırdı. Fotoğrafların ve gönderilerin bir algoritma ile seçildiği bu videolar kullanıcıların bazılarını içerdiği görüntülerle rahatsız etti. Her ne kadar pek çoğumuz Faceebook Haber Kaynağı akışımız içerisinde bu videolardan onlarca görmüş olsak da Lookback videolarını düzenleme imkanı hepimiz için daha önemli anılarımızı ön plana çıkarma imkanı da sunuyor.
Facebook “Look back” filmini düzenlemek için yapmanız gereken şey aslında oldukça basit, facebook.com/lookback/edit adresinden kendi istediğiniz gönderileri ve fotoğrafları seçerek videoyu tekrar oluşturmak.

2 yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.