Ford Focus – Heyecan Verici Tasarım

Ford markasının ismi geçtiğinde aklımıza ilk olarak 2000’li yılların en çok kullanılan modeli olan Focus geliyor. Ford Focus’un son nesli olan 3.neslini bu yazımızda incelemeye alacağız.

Ford Focus ilk nesli 1998 yılında satışa sunulan bir otomobil modeli. Avrupa ve Amerika’da Ford Escort modelinin yerini alan bu otomobil 2013 yılına kadar 3 nesil değişerek geldi. 2. Nesli 2004’te tanıtılan Ford Focus, nesilleri ilerledikçe daha sportif bir görüntüye kavuşmaya başladı. 2008 yılında makyajlanan 2. Nesil Ford Focus’dan sonra günümüze gelene kadar 3. Nesil Ford Focus’da üretildi ve satışa sunuldu.

Dünya’nın farklı yelerinde farklı motor ve donanım seçenekleriyle satışa sunulan Ford Focus, 3.Nesil versiyonuyla beraber karakteristik bir tasarıma kavuştu. Ford Focus geriye doğru esneyen kasa yapısı ve yanlarına doğru genişleyen çamurluk yapısı ile oldukça güçlü bir görünüm sergilerken alçak tavan çizgisi ile de sportif bir görünüm sergiliyor.
Ford Focus Sedan
İç tasarımında yüksek teknoloji ile beraber bağımsız bölmeler arasında yer alan küçük ton farklarıyla göz yormayan etkileyici bir tasarıma kavuşuyor Ford Focus.
Ford Focus İç Dizayn
Otomatik Park Sistemi ve düşük yakıt tüketimi sunan ödüllü motoruyla Ford Focus şehir içinde kullanım için de oldukça iyi bir seçenek olarak göze çarpıyor.
Ford Focus Motor
Ford Focus 2013 modeli fiyatları ülkemizde 47.000 TL’den başlıyor.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.