Online Oyunlar ve Serüveni

ogame - online oyunlar

Online oyular, oyun dünyasına çok hızlı bir giriş yaptı dersek yalan söylemiş olmayız. Günümüzde oyun piyasasında bir çok farklı oyun ve oyun konsolları bulunmaktadır. Bunların hepsi kullanıcı kitlesine farklı bir tat ve kullanılabilirlik açısından kolaylık sağlamak için adeta birbirleriyle büyük bir yarış içerisindeler. Online oyunlar bunlardan farklı olarak, browser üzerinden oynanabilen oyunlar olduğu için oyunlara ulaşmakta, oynamakta diğer oyunlara göre daha kolaydır. Piyasada bulunan oyunlar bir çok farklı ve yüksek çözünürlük dolayısıyla gereksinimleri yüksek olan oyunlardır. Online oyunları onlardan ayıran bir özellikte budur. Çünkü grafik ve görüntü kalitesi en az diğer oyunlar kadar yüksek olan bu oyunları cazip kılan en önemli iki şey ; oyun gereksinimleri sadece internet olması ve browser oyunlarını internet üzerinden diğer kullanıcılarla beraber veya onlara karşı oynayabiliyor olmanızdır.

Online oyunlar ilgi görmeye başladıkça piyasaya bir çok farklı konseptte birbirinden farklı bir sürü online oyun çıktı. Bunlar stratejiden savaşa, spor oyunlarından farm (çiftlik) oyunlarına kadar bir çok oyun türünü içinde barındırmaktadır. Bu tür online oyunlar içerisinde ki en popüler oyunlar ise :

BOMBOM

Bombom oyunu savaş oyunlarına yeni bir soluk getirmiş olan çizgi film karakterleriyle savaşın içindeki adrenalini aynı zamanda da keyifli bir yere taşıyan bir oyundur. Oyunda ki koca kafalı küçük vücutlu çizgi karakterlerle katıldığınız savaşlar o kadar gerçekçi ki kendinizi savaşın içindeymiş gibi hissedeceksiniz.

LEGEND ONLİNE

Bu oyun stratejiyle görsel savaşın harmanlandığı browser tabanlı bir oyundur. Oyunda bir askerin işgal altındaki bir köyü kurtardıktan sonra onlara liderlik ederek efsanevi bir Lord’a dönüşmesi konu alınmıştır. Oyun stratejik savaşlardan sıkılanlar için dungeonlar da görsel olarak karakteriyle savaşabilmek gibi bir kaçış yolunu da kullanıcılarına sunmaktadır. Online savaş oyunlarına yeni bir soluk getirmiştir.

OGAME

Yıllardır online strateji oyunlarının belkide en uzun soluklu olanı ve hatta öncülerinden biri olan Ogame, size gezegenler arası stratejik olarak savaşabilme ve kendi gezegeninizi yönetebilme imkanı vermektedir. Başka gezegenler işgal edebilir, kendi ordunuzu kurup onları yönetebilir ve teknolojik araştırmalarla gezegeninizi güçlendirebilirsiniz.

DC UNİVERSE

Dc Universe oyununda karakterlerimiz süper kahramanlar. İnsanların çocukluklarında televizyonda izlediği ve örnek aldığı süper kahramanlar ileriki yaşlarında da Dc Universe oyunuyla hayatlarının bir parçası olmaya devam etmiştir. Bu oyunda küçükken örnek aldığımız, hatta zaman zaman özendiğimiz çizgi karakterlerle online olarak oyun oynama imkanına sahip oluyoruz.

GOODGAME EMPİRE

Tamamen strateji ve taktik bilgisine dayalı olan bu oyunda, kendi krallığımızı kurup geliştirerek, dışarıdan gelebilecek olan herhangi bir tehlikeye karşı onu koruyor ve diğer krallıklara ordumuzun da yardımıyla saldırıp işgal etmenin ve ele geçirmenin verdiği hazzı tadabiliyoruz.

LEAGUE of LEGENDS

Bu online oyun içeriği yönünden taktik , takım oyunu ve savaş stratejisini bir arada barındırma ve kullanabilme yetisini geliştiren oyunlardan biridir. Oyunda iyiler ve kötüler olmak üzere iki farklı ırk kullanılmış ve bu iki ırkın birbirlerinin bölgelerinin ele geçirmek için verdikleri savaş ele alınmıştır. Diğer oyunların aksine bölgeyi işgal et ve oyunu kazan mantığıyla kurgulanmış olan bu oyunda düşman bölgeyi yıktığınızda oyun sona ermekte ve bir yenisine başlayabilmektesiniz.

GOAL UNİTED

Futbolseverlerin belki de en sevdiği oyun olan menajerlik oyununu online olarak oynama fırsatı sunan Goal United oyununda, bir takım seçiyor ve menajerlik kariyerinize başlıyorsunuz. Takımın antrenman bilgisi, taktik bilgisi, transfer politikası, finans politikası yani kısacası her şeyi sizin elinizde oluyor ve tam bir yönetici konumundan takımı daha ileriye taşımak için uğraşıyorsunuz.

Bu yazı Sunoyun tarafından hazırlanmıştır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.