Photoshop Klavye Kısayolları – Arkaplan

Tasarımcıların, blog yazarlarının ve sivilce ustalarının hayatının bir parçası Photoshop. Ne iş yaptığını bir kez daha anlatmaya gerek yok sanırım. Adobe’nin fotoğraf işleme yazılımı o kadar meşhur ki üzerinde değişiklik yapılmış fotoğrafları sokakta birisi görse bile fotoşop yapmışlar der; ama gel gör ki çoğu insan programın adının Photoshop olduğunu bilmez.

Günümüz diyaloglarından birisiyle devam edelim.

– Abi sivilceleri nasıl siliyorsun?

+ Photoshop’la.

– Fotoşop yaptığını ben de biliyorum, hangi program diyorum?

+ E söylüyorum ya Photoshop diye..

Neyse efendim ağzım açıldı mı kapanmak bilmiyor bu günlerde, açıkcası biraz blog yazmayı özledim. Merak ettiğim bir nokta daha var, böyle bir muhabbet yaşadınız mı hiç? Yoksa ben mi saçmalıyorum sadece :)

Konumuza gelecek olursak;

Photoshop’u ayda yılda bir değil de her gün kullanan birçok tasarımcı arkadaşın işini kolaylaştıracak klavye kısayollarının yer aldığı bir masaüstü arkaplanını paylaşmak istedim sizinle. 2010’da yazılmış bir yazı, biraz (!) geç kalmış olsam da (umarım kısayollar değişmemiştir :)) yine de işe yarayabilir diye yazıyorum.

Yapmanız gereken bu resmi bir kaç hafta masaüstü arkaplanı olarak ayarlayıp vakit buldukça göz gezdirmek, gerisi zaten pratik yaparak gelecektir. GraphicJunkies tarafından hazırlanan bu görseli buraya tıklayarak zip dosyası (içerisinde beyaz – gri hali de yer almakta) halinde indirebileceğiniz gibi, aşağıda yer alan görsele tıklayarak da orjinal boyutunda görüntüleyebilirsiniz.

1 Yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.