Pixellest – Ücretsiz PSD ve GUI Kaynakları yayında!

Pixellest, Ücretsiz PSD Kaynağı, Hüseyin Emanet

Pixellest, web tasarım dünyasına yeni atılmış ve henüz nereden başlangıç yapacağını bilemeyen kişilerin, gönüllü katılımcılar tarafından paylaşılan kaynak dosyalar sayesinde bir nebzde de olsa yönlerini belirlemelerini sağlayacak, açık kaynak dünyasına gönül vermiş kişilerden oluşan ücretsiz bir platformdur. Arslania’nın kodlamasında ve diğer her türlü teknik konuda her daim desteğini esirgemeyen güzel insan Hüseyin Emanet‘in, el emeği göz nuru projelerinden bir tanesi. Web tasarımına merak salmış, yeni başlayan arkadaşlar için adeta biçilmiş kaftan. Gelin Pixellest‘i biraz daha yakından tanıyalım ve Hüseyin’den dinleyelim.

Pixellest’in arkasında kim var?

Adım Hüseyin Emanet. Photoshop ile vakit geçirmekten ve yeni şeyler üretmekten keyif alan ve ürettiği şeyleri insanlara sunup, onlardan fikir almaya özen gösteren biriyim. 2007 yılında kişisel çabalarım doğrultusunda heves ve merak ile başladığım bu macerada şu anda bir e-ticaret şirketinde Web Arayüz Tasarımcısı olarak çalışıyorum. Aynı zamanda özel bir üniversitede öğrenim hayatımı sürdürüyorum.

Pixellest, PSD, GUI, Huseyin Emanet, Web Tasarım

Neden böyle güzel paylaşımlar yapıyorsun? :)

Bu soruya; “Bilginin paylaşılması gerektiğine inananlardanım!” şeklinde bir cevap verebilirim. Bilhassa konu teknoloji ile ilgili olunca insanların tecrübelerini gözü gibi sakındığı ve bencil davrandığı bir çağda yaşıyoruz. Pixellest ile bu düşüncemi tüm insanlara yaymak istiyorum.

Neler yaparsın?

Standartlara uygun ve anlamlı kod yazımından tut da, görsellik ve içeriğin CSS ile birbirinden ayrılmasına, o da yetmez diyorsan, erişilebilir, etkileşimli ve kullanıcı dostu web tabanlı arayüzlerin oluşturulmasına, yine tatmin olmadıysan –ki bence oldun– web tabanlı, dinamik uygulamaların tasarımı ve entegrasyonuna kadar daha yazmadığım pek çok konu üzerinde çalışıyorum.

Web tasarımcıları, geliştiriciler ve freelancerlar için özel olarak tasarlanmış, tamamen ücretsiz olarak PSD ve arayüz setleri sunan Pixellest hepimizin desteğini bekliyor. Böyle güzel ve Türkçe bir proje için bize düşen ücretsiz kaynaklar hazırlamak ve insanlarla paylaşmak. Unutmayalım, “Bilgi paylaşıldıkça güzeldir.”

3 yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.