Spotify – Herkes için müzik!

Spotify ile iPhone uygulamalarını incelemeye devam ediyoruz. Spotify sayesinde, 20 milyon şarkıya ulaşmak için yalnızca bir cihaza ihtiyacınız var. Kesintisiz yayın akışının alâsı; aklınıza hangi şarkı geliyorsa kesin oradadır. Zevkinize uyacak tavsiyeler, arkadaşlarla konuşmak için sohbet işlevi; ve onlara en sevdiğiniz şarkıyı ya da albümü gönderin. Şimdi moda gerçekten Spotify! :) Gereksiz bir bilgi ile Spotify’ı incelemeye devam ediyoruz.

Karl Lagerfeld, Paris Chanel’in yaratıcı direktörü, anlaşıldığı kadarıyla 70 iPod’a sahip. Kendisi o kadar büyük bir müzik fanatiği ki 60.000 CD’lik koleksiyonu o kadar çok iPod’a ancak sığmış!

Spotify-Radio-on-iPhone-645x419

Spotify ile alakalı güzel bir haberi de paylaşmak istiyorum. Artık Spotify’ı cep telefonu ve tabletinizde tamamen ücretsiz olarak kullanabilir, istediğiniz şarkıyı bularak ve iOS veya Android cihazınızda dinleyebilirsiniz. Mobil uygulama ile yapabileceklerinizden birkaçı;

  • Yeni çalma listeleri oluşturabilir,
  • Hazır çalma listeleri arasından seçim yaparak karışık dinleyebilir,
  • Sanatçıları arayarak şarkılarına ulaşabilir,
  • Sanatçıları ve arkadaşlarınızı takip edebilir,
  • Spotify Radyo’yu dinleyebilirsiniz.

Aralara ufak tefek reklamlar da girmiyor değil tabi, bu reklamlardan kurtulmak için Spotify Premium üyeliği de alabilirsiniz; ama reklamları çok da rahatsız edici değil açıkçası..

spotify-premium

Spotify’ı mobil cihazınıza indirmek veya web üzerinden şarkı dinlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.