Tavsiye: En İyi Tost Makineleri

Her daim teknik bilgiler vermek yerine biraz da yaşama dair öneri ve incelemeleri paylaşmak istiyorum. Saçma gelebilir ama bu yazının konusu: Tost Makineleri :)

Resim ne kadar da güzel gözüküyor değil mi :)

Öğrenci evlerinin vazgeçilmesi ve yeni kurulan evlerin önemli ihtiyaçlarından birisi olan tost makineleri ve diğer ihtiyaç duyduğum aksesuarlar ile alakalı yaklaşık 1 haftadır vakit buldukça internette dolaşıp araştırıyorum. Tasarım olarak gözüme çarpan ve beğenilen tost makinelerini, en uygun fiyatlı makineleri ve en iyi makineleri kısaca listelemek istedim. İlerde almak isterseniz belki işinize yarar.

Öncelikli olarak en uygun tost makinelerinde göze çarpan Premier ve Sinbo 2512 – 2513 serisi ile 30-50 TL aralığında değişen fiyatlara sahip makine; fiyatından görüldüğü üzere sadece basit ihtiyaçları karşılamaya yönelik. Oldukça ufak ve pratik görünebilir; ama plastik yapısıyla güven vermediğini ve zamanla plakanın renklerinin soyulduğunu söyleyenler var. Çok başarılı olmasa da üstün beklentileriniz yoksa işinizi görecektir.

sinbo 2513

Orta seviyeli tost makinelerine baktığımızda 50-100 TL aralığında Arzum ve Aksu ürünleri göze çarpıyor. Aileler için ideal bir model olan bu makineler de işinizi görecektir, ayrıca ızgara özelliğine de sahipler. Görüntü olarak klasik modellere alışkın olduğumuz için Arzum’un Ar-227 modeli de işinizi görecektir.

MAG_2066607

Fiyat aralığını 100 TL üzerine çıkardığımızda hem tasarım hem de işlevsellik açısından çok şık tost makineleri mevcut. Bu modeller De Longhi, Vestel ve Arzum markalarına ait, aynı zamanda Sinbo’nun da ürünü mevcut. De Longhi internet üzerindeki yorumlarda çok beğenilmiş; ama garanti ve servis ile alakalı sıkıntıları olduğu söyleniyor. Sinbo ile alakalı nedense önyargılarım var, bir türlü ısınamadım; o sebeple hiçbir ürününü inceleyip deneme imkanım da olmadı. Şu an için Vestel ve Arzum arasında kaldım ve birkaç gün içinde sipariş vereceğim. Aşağıda yer alan ürünler de 100-200 TL aralığında satışa sunulmakta.

Tasarımları da hoşuma giden bu ürünler ızgara olarak da kullanılabilmekte. Yorumları okuduğumda birçok kişinin de inox tost makinelerinden memnun olduğunu gördüm. Bakalım zaman neyi gösterecek…

2 yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.