Zamanında “Uçur Beni Pegasus”

Ucuz bir uçak bileti, konforlu bir uçuş ve sunulan ekstra hizmetler kadar önemli bir detay daha var ki o da zamanında kalkış! Özellikle yoğun mevsimlerde, uzun bayram tatillerinde ve metropol havaalanlarında sık sık yaşanan rötar sorunu, hava yolu şirketlerinin zamanında kalkış konusundaki iddiasını ortaya koymasında en önemli engeldir. Türkiye’de ilk kez Pegasus Hava Yolları web sitesinde zamanında kalkış oranlarını tereddütsüz bir şekilde yayınlayarak, diğer tüm detaylarda olduğu gibi bu konuda da şeffaflığı tercih etti. Zamanında “Uçur Beni Pegasus” diyenler ise bu şeffaflığı çok sevdi.

Pegasus Hava Yolları, zamanında kalkış oranını tereddütsüzce açıklaması da dahil olmak üzere tüm ürün, hizmet, kampanya ve çalışmalarında alışılmışın dışında bir tutum sergiliyor. Ortaya koyduğu iş modeli ve hizmet anlayışıyla uyumlu olacak, bunu somutlaştıracak ve bir adım öteye taşıyacak farklı oluşumlarla hayatın tam içinde yer alıyor. Bunun en güzel örneklerinin başında Çok Gezenler Kulübü projesi geliyor. Seyahat, hayalinin kurulmasıyla başlar, hatıraların canlılığını yitirdiği yere kadar devam eder. Bu yüzden Pegasus’un misafirleriyle olan ilişkisi de tüm bu süreci kapsar. Bir şehri turist gibi gezmek yerine o şehri gerçekten oranın yerlisi gibi hissetmek isteyenlerin ilgiyle takip ettiği Çok Gezenler Kulübü’nün ortaya çıkış amacı da bu sürece olumlu bir katkı da bulunmak ve keşif ruhuna katma değer sağlamaktı. Pegasus’un en çok üzerinde durduğu ve öne çıkardığı konulardan biri de seyahat etmeyi gözünde büyütmeden, bir sırt çantasıyla yeni yerler görme anlayışını yerleştirmek.

Uçmak herkesin hakkı!

“Uçur Beni Pegasus” diyen misafir sayısının bu kadar çok olmasının en büyük sebebi, Pegasus’un “Uçmak herkesin hakkı” felsefesi. Low cost adı verilen kendine özgü iş modeliyle Pegasus daha önce hayatında hiç uçak seyahati yapmamış kişilerin bile ilgi alanına girdi. Düşük maliyetli ama yüksek kaliteli hizmet yapısı Uçur Beni Pegasus sloganının arkasındaki en büyük dayanak oldu. Ucuz uçak bileti, flypgs.com’un sağladığı kolaylıklar, yüksek hizmet kalitesi  ile ve yüzde yüz misafir memnuniyetine odaklı Pegasus Misafir İlişkileri’ne kampanyalar ve yarışmalar eklendiğinde, yaratılan marka algısı hakkını sonuna kadar veriyor.

Uçmak herkesin hakkı düsturunu benimseyen Pegasus, Türkiye’de uçak seyahati konusunda kemikleşmiş bir algıyı yıktı ve “low cost” modeliyle uçak yolculuğunu herkes için ulaşılabilir bir hizmet haline getirdi. Kampanyaları, ek hizmetleri ve yolculuk ruhuna kattığı faydalarla da renkli bir dünya yarattı. Şimdi herkesi bu renkli dünyanın bir parçası olmaya ve “Uçur Beni Pegasus” demeye davet ediyor.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.