Trend WP ile WordPress Sitelerimiz Renkleniyor..

Yıllardır yapılması gereken; fakat bir o kadar da geciken bir projeden bahsetmek istiyorum sizlere: TrendWP.

Trend WP, TrendWP, WordPress Tema

Türkiye’de Yakuter‘le (yanlış hatırlamıyorsam, Hasan Yalçın‘ın sitesiyle de olabilir) temelleri atılan, kişisel bloglara özel arayüz tasarımı ile özel WordPress temalarına ilgi giderek arttı. Son dönemlerde ise artan bir ivmeyle yaygınlaşıyor.

Tasarımı, implementasyonu, entegrasyonu derken uzun ve yorucu bir süreç sonunda tasarlanan özel WordPress temalarının maliyetlerinin yüksek olması blog sahiplerini ücretsiz temalara; Themeforest tarzında sürümden kazanma mantığı ve uygun fiyat politikası ile açılmış sitelere yönlendiriyordu.  Öncesinde Cookiethemes, iyinet de bu tarz girişimlerde bulunsa da şu anda ses yok ve projeler iptal edilmiş vaziyette sanırım.  WPify de çift dil ile bu açığı farkederek giriş yaptı, birkaç tema çıkardılar. Site yayın hayatına devam ediyor; fakat blog sahipleri aradığını bulamadı desek yanlış olmaz. Arz/talep dengesi bir türlü sağlanamadı. Mutlu haber:  TrendWP ile aradıklarını bulma vakti geldi ;)

TrendPortal, TrendWP, WordPress Portal Teması

Sitesine özel, sade, kullanışlı ve Türkçe tema arayışında olan kullanıcıların zevklerine hitap eden ve “WordPress’le portal mı olur, hadi canım sende!” diyenleri düşünerek TrendPortal ismini verdiği temasıyla süper giriş yapan TrendWP, sektörde oldukça iddialı gözüküyor. Tasarlamış oldukları tema oldukça geniş kapsamlı, profesyonel tasarımlı ve güzel bir tema. Fiyatı da oldukça uygun; artık rahatlıkla söyleyebiliyorum. “Evet, Yukarıda yer alan resimde de gördüğünüz gibi WordPress’le portal olur, hem de bal gibi olur” diye :)

TrendPortal teması ince düşünülmüş özellikleriyle oldukça göze çarpıyor.

  • 5 farklı ana kategori için tasarım
  • 5 farklı renk seçeneği
  • Sosyal ağ ve reklam yönetim paneli
  • SEO ve Hız optimizasyonlu
  • Gelişmiş WordPress entegrasyonu
  • Tek tıkla renk değiştirme seçeneği bu özelliklerden birkaçı.

TrendWP ekibi yaptığı çalışmaları ve TrendPortal temasını şu şekilde tanımlıyor.

TrendWP.com ile WordPress altyapısına uygun ve piyasada bulunmayan; fakat ihtiyaç duyulan temaları kullanıcılara sunmak için kolları sıvadık.

Bu anlamda en çok hissedilen eksik olarak portal tarzı bir temanın olmamasını ve portal temalarına ihtiyacın fazla olduğunu görerek TrendPortal isimli portal temamızla TrendWP’yi açmış bulunuyoruz. Trend Portal ile gelişmiş bir portal sitesi kurabilir bunu  farklı amaçlarda kullanabilirisniz. Özellikle farklı alanlarda kullanıma uygun olması için farklı renk tonları, ziyaretçiye kolay kullanım imkanı sağlayacak tasarım ve birçok özelliği barındıracak kategori sayfaları ile  Trend Portal ilk temamız olmasına rağmen büyük ilgiyle karşılandı.Umarız Türkiye’deki bu açığı en kısa sürede verimli şekilde kapatırız.

13 yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.