Twitter’da İstenmeyen Trend Topiclere son!

Twitter - Trend Topic,  TT Block

Twitter’da son dönemlerde, aslında 2011-2012 yılında desek daha doğru olacak, çığırından çıkan Trend Topic yani TT dediğimiz Türkiye gündeminde yer alan konular oldukça can sıkmaya başladı. Twitter’ın bu halini görünce “Nerde o eski günler..!” diyesi geliyor insanın. Ki bi de söz konusu futbol ve siyaset ise çatışmalar, unfollowlaşmalar, #takipedenitakipederim diyenler ve daha niceleri ise..

TT Block - Google Chrome

Neyse ki sorunun çözümü çoğumuzun gplus.to projesiyle yakından tanıdığı kendini saçma projeler adamı olarak ilan eden Şirzat Aytaç‘tan geldi. Bu arada ismi doğru yazan nadir insanlardan olduğumu söylemeden geçmek istemiyorum :) TTBlock ismini vermiş olduğu Chrome eklentisi sayesinde, Twitter’da Trend Topic listesinde yer alan konulardan ve sevmediğimiz başlıklardan kurtulmanın yolunu böylece bulmuş olduk. TT Block eklentisi sadece konu başlığını gizlemekle kalmayıp ilgili hashtag’i içeren tweetleri de gizliyor. TTBlock ile alakalı Şirzat Aytaç’tan da birkaç cümle duymak istedik:

Twitter Trend Topic listesinde kimi zaman “takipleşelim”, kimi zaman rakip takım taraftarının gönderdiği etiketler, kimi zaman ise hayranlık bir yana adını bile görmek istemediğiniz isimlere rastlamak can sıkabiliyor. TT Block işte burada devreye giriyor. Chrome eklentisi olarak sunulan TT Block seçtiğiniz kelimeleri içeren etiketleri trend topic dediğimiz popüler gündem konuları listesinde gizlemekte. Aynı zamanda seçtiğiniz bu kelime trend topic listesinde var ise bu etiketle gönderilen tweetler de akışınızda görünmez.

Trend Topic Blocker Chrome

Bu arada eklenti sadece tarayıcınızda açık olan Twitter’da çalışmakta, yani gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Kötü amaçlı uygulamalar gibi kimseyi takip etmez ve tweet atmaz. :)

Haydi arkadaşlar. Daha temiz bir Twitter için el ele! :)

Trend Topic, TT Block - Google Chrome Web Store

1 Yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.