WordPress Güvenlik Rehberi yolda..

WordPress Güvenlik - Security

WordPress bloglarınız için kurulum öncesi ve kurulum sonrası yapılan ilk ayarlamalarda dikkat etmeniz gereken, küçük detaylar olarak nitelendirilen; fakat bir o kadar da önemli olan maddeleri paylaşacağım WordPress Güvenlik Rehberi‘nden bahsetmek istiyorum.

15+ maddeyi detayları ile işlemeyi düşündüğüm yazıları daha sonra bir derleme şeklinde e-kitap olarak sunmayı planlıyorum. İşlerim nedeniyle seyrek zaman aralıklarında yayımlayabilirim. Eğer geniş ve müsait bir zaman dilimi bulursam kısa bir süre içerisinde direk e-kitap ile sizleri baş başa bırakmayı düşünüyorum :) Müsait bir zaman diliminde eğer uygun görülürse WordPress Türkiye‘de kullanıcılar ile paylaşacağım.

Genel olarak taslak çizecek olursak:

– Kurulum öncesi veritabanı ve dosya izinleri

– Kurulum esnasında dikkat edilmesi gerekenler

– Kurulum sonrası yapılması tavsiye edilen ilk ayarlar

ve ipuçlarını içeren bilgilendirmeler..

Yer almasını istediğiniz konuları ve merak edilen hususlar ile alakalı konu altından veya iletişimden ulaşırsanız elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Küçük bir hatırlatma: Kişisel WordPress sorunlarınız ile alakalı WordPress Türkiye Forumları‘nı kullabilirsiniz. Diğer konular ile alakalı orada yardımcı olmaya çalışıyorum. ;)

8 yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.