LG’den Süper Monitörler

LG Monitor Lansmanı

4 Haziran 2011 tarihinde düzenlenen LG Monitör Lansmanına işlerim nedeniyle katılamamanın hüznünü yaşarken Zarakol Dijital yetkilileri “Seni buraya getiremedik; ama monitörleri ayağına getirdik :)”  diyerek LG lansmanında sunulan  Süper LED monitörü yollamışlar. Yakın zamanda piyasaya sunulan süper monitörler ile alakalı genel izlenimlerimi paylaşmak istiyorum.

LG 3D Monitor

Etkinlikte birçok blog yazarı arkadaşa sunumu yapılan  D2342P (3 boyutlu modeli) monitör ile alakalı yapılan yorumları okuyabilirsiniz. Henüz test etme şansım olmadı; ama yakında onu da incelemeye çalışacağım :)

E2381 Ekran Goruntusu

Tarafıma ulaştırılan E2381 Süper LED Monitör ile alakalı söylenecek tek şey var: “Harika” :) 11,9 milimetre kalınlığa sahip bu Süper LED monitör 23”lik bir ekrana sahip ve 1920×1080 çözünürlüğü var. Söz konusu 11,9 mm olunca “Kalınlık” demek çok doğru olmaz. Bu ürün bir parmaktan bile daha ince :)

LG - Incelik Kıyaslaması

Monitörün DVI, HDMI ve diğer girişleri üst kısımda olamayacağından dolayı (üstte gördüğünüz gibi DVI girişi monitörden daha kalın :) ) oldukça mantıklı düşünülmüş ve cihazın ayak kısmına yerleştirilmiş. Monitörün kontrol tuşları da ayak kısmının ön bölümünde yer alıyor ve dokunmatik bir yapıya sahip.

LG - Dokunmatik Tuşlar

LG - E2381 Arka Girişler

Monitörde yer alan Süper Çözünürlük (Super Plus Resolotion) özelliği sayesinde düşük çözünürlüğe sahip (youtube vs.) videoları tam ekran izlediğinizde, oluşan kalite kaybını en aza indirmek hedeflenmiş. Bu kadar inceliğin yanında kontrast oranının 10.000.000:1 ve tepki süresinin 5 ms olması monitöre karşı duyulan ilgiyi son düzeye taşıyor.  Ayrıca Süper Enerji Tasarrufu ile çevreci bir monitör olan E2381, diğer LED monitörlere göre %25 daha az enerji harcıyor.  E2381 ile alakalı yazılacak çok şey var. :) Zaman buldukça monitör ile alakalı deneyimlerimi ve monitörün detaylı özelliklerini paylaşmaya çalışacağım. Şimdilik hoşçakalın…

2 yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.