Asus WebStorage ile Ücretsiz Bulut Depolama Keyfi

Asus Cloud Web Storage, Asus Bulut

Bir anda 10 yıl sonrasına giderek maziye bakarcasına bir giriş yapmak istedim bu yazıma. Bir zamanlar verilerimizi CD’lerde, Flash Disklerde ve Harddisklerde saklıyorduk diyerek. :) İnternet üzerinde bulut depolama (cloud) sistemlerinin sayısı ve kullanıcıları gittikçe artıyor. Dosyalar CD’lerde değil artık bulut sunucularda depolanıyor. Kısacası gittikçe bulutlaşıyoruz. :)

Asus WebStorage de bulut tabanlı dosya depolama sistemlerinden bir tanesi. Ücretli ve ücretsiz seçenekleriyle beraber Asus kullanıcıları için de özel ayrıcalıklar sunan Asus WebStorage’yi gelin biraz daha yakından inceleyelim.

Hayatınızı Asus WebStorage ile Şekillendirin

Asus WebStorage, Cloud System

MySyncFolder: Bilgisayarınızda yer alan önemli dosyalarınızın yedeğini kolaylıkla alıp, internetin olduğu her yerden dosyalarınıza erişebilirsiniz. Gelişmiş arama özelliği sayesinde aradığınız her şeye saniyeler içerisinde ulaşmak mümkün!

Takvim (Calendar) özelliği sayesinde hatırlatmalarınızı, toplantılarınızı bulut depolama alanı üzerinden kontrol edebilirsiniz. Böylece bilgisayarınızı, telefonunuzu kaybetseniz bile sizi yalnız bırakmayan bir takviminiz olacaktır :) Tabi bilgisayarsız bir hayat yaşanılır mı, orası ayrı..

BookmarkSyncer ile tarayıcınızda yer imlerine eklediğiniz sitelere her yerden kolaylıkla erişebilirsiniz. Bu benim için adeta hint kumaşı niteliğinde. Sürekli bilgisayar değiştiriyorsanız size de kesinlikle lazım olacaktır.

Mobil Uygulamalar sayesinde telefon ve tablet bilgisayarınızda yer alan verileri kolaylıkla depolayabilirsiniz. Asus WebStorage’nin iOS ve Android uygulamaları bulunmakta.

Asus Cloud Storage, Asus Bulut Web Depolama

MEar Bulut (Cloud) Müzik Servisi

MEar Cloud Music Service sayesinde bulut sunucunuzda barındırdığınız müzikleri, bilgisayarınıza indirmekle uğraşmak yerine direk sunucunuz üzerinden dinleyebilirsiniz. MEar ile parça listesi oluşturmak, şarkılarınızı kolaylıkla sosyal ağlarda paylaşmak da mümkün. Daha bitmedi sürekli dinlediğiniz şarkıları internete bağlanmadan (offline) olarak da dinleyebilirsiniz. Android uygulaması henüz yok ya da ben markette bulamadım. :)

Mear Cloud Music System, Mear Bulut Muzik Sistemi

Asus WebStorage Özellikler ve Ücretli Paketler

Fiyatlara geçmeden önce bir konudan bahsetmek istiyorum. Açıkçası biraz zoruma gitti, değinmezsem olmaz. Asus bilgisayar kullanıcılarına tanınmış olan ayrıcalık sadece 1 GB’dan ibaret. Yani ücretsiz hesaplarda 2 GB disk alanı varken, Asus kullanıcılarına ise 3 GB disk alanı veriliyor. Sevgili Asus biraz cömert olsan da 10 GB yapsan şu alanı bari olmuyor böyle, müşterilerine biraz sahip çıkman lazım. ;)

Basic hesaplarda 2 GB depolama alanı, 500 MB (dosya yükleme üst sınırı/bir dosyanın maksimum boyutu) ve 1 bilgisayar için yedek alma özelliği bulunuyor. Gold pakette sınırsız depolama alanı ve 1 GB dosya limiti, 1 bilgisayar için yedek alma özelliği bulunurken, Gold Plus pakette bu limit 4 GB’a çıkarılmış ve birden fazla bilgisayar yedeği alınabiliyor. Gold paket yıllık 30 dolar iken, Gold Plus paket ise yıllık 50 dolardan kullanıcılara sunuluyor. Fiyatların gayet uygun olduğunu söyleyebiliriz.

Siz de Asus WebStorage hesabı oluşturup, hemen test etmek istiyorsanız buradan buyurun..

3 yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.