Yeni Opel Astra – Ayrı bir tasarım tutkusu..

Yeni Opel Astra 2011

2010 yılında çıkan fakat 2011 yılında piyasada kendisini gösteren Yeni Opel Astra‘dan bahsedelim biraz da.. Sitede yer alan yazılardan bağımsız, konu dışı bir yazı gibi gözüküyor; fakat öyle değil. Çünkü Yeni Astra tam bir tasarım ve teknoloji harikası :)

Astra’nın tasarımda daha önce Insignia’da karşılaştığımız keskin hatlar dikkat çekiyor. Ön görünüm de daima hayallerimi süsleyen; fakat halen sevemediğim (fiyatından olsa gerek ) Mercedes C serisini anımsatıyor. Tabi aradaki fark gözle görülür biçimde farklı ve hoş olmuş..

Aracın içi ise tam bir konfor ve kontrol ortamı sağlıyor. Resimlerde baya geniş görünüyordu, resimden dolayıdır dedim; fakat gözle görüp test edince gerçekten de geniş olduğunu farkediyorsunuz. Orta konsol o kadar şık yapılmış ki, kendinizi farklı bir ortamda hissediyorsunuz. Tabi bu duruma ışıklandırma da dahil olunca Yeni Astra‘nın tadına doyum olmuyor. Spor koltuklar ise sizi arabaya bağlı kılıyor.

Yeni Astra’ya biraz daha teknik olarak yaklaşırsak:

– Elektronik park freni yokuşlarda aracı kaldırmanın zorluğundan kurtuluyorsunuz.

– Flex Floor özelliğine sahip bagaj ile koltukları katlayarak daha geniş bagaj hacmine ulaşıyorsunuz.

– Müzik ve Bilgi Sistemi ile telefonunuzu, iPod’unuzu vs. aracınızdan kontrol edebiliyorsunuz.

Flex Fix - Astra

ve süper düşünülmüş Flex-Fix® arka taşıyıcı sistemi bunlardan birkaçı..

Flex-Fix sayesinde seyahatlerinizde yanınıza bisikletlerinizi de alabiliyorsunuz. İnceleyince mekanizmasına hayran kaldım. Parçayı söküp nereye bırakacağız derken, aracın plakasının altında kaybolduğunu görünce baya şaşırdım.

Yeni Opel Astra Resimleri

Opel Astra 2011 resim galerisi için buraya tıklayınız.

Astra‘nın 1.4 LT’lik motorlar dışındaki tüm benzinli araçlarında 6 ileri vites yer alıyor. Daha da ekonomik olsun diyorsanız 1.3 CDTI ECOTEC® motoruyla Opel Astra ecoFLEX, ortalama 4.2 lt/100km yakıt tüketimi ile bütçenize de yardımcı oluyor.

Yeni Opel Astra

Yeni Opel Astra Fiyatı

Yeni Astra ihtiyaçlarınız doğrultusunda 37.000 TL’den başlayan fiyatları ile sahiplerini bekliyor. Üst fiyat limiti modifiyeleriniz hariç 55000-60000 TL civarında. Kasım fiyatları ile alakalı buraya tıklayabilirsiniz.

Araç hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmek istiyorsanız Yeni Astra‘yı ziyaret edebilirsiniz. Sitede çeşitli bilgilendirmeler, tanıtım filmleri, arka plan resimleri ve ekran koruyucuları vs. yer alıyor.

Kazalardan uzak bir yaşam geçirmek ümidiyle ;)

65 yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.