LG Super LED E81 İncelemesi

LG Monitor

LG’nin teknoloji harikası 11,9 mm’lik E81 modelini yaklaşık 2 aydır kullanıyorum ve bu yazıda merak edenler için monitör ile alakalı biraz detaylı olarak bahsetmek istiyorum.

Monitörü aldığımda ilk olarak şu soruyu sormuştum: “Apple bilgisayarımı bu monitöre bağlayınca görüntü kalitesinde veya yumuşaklıkta sorun olur mu?” Bu sorunun cevabını artık gönül rahatlığı ile verebiliyorum. Apple ürünleri E81 Super LED monitörle uyumlu çalışıyor ve hiçbir sıkıntı yaşamadım.

23″ yani 58 cm’lik ekrana sahip E81 tamamen yer tasarrufu için üretilmiş diyebilirim. Daha önce kullandığım masaüstü bilgisayarımın o tüplü monitörünü kaldırıp yerine E81’i koyunca masa boşalıyor ve artık “Bunu nasıl masanın üzerine  koyabilirim?” yerine “Bunu masanın neresine yerleştirsem acaba?” sorusuyla karşılaşıyorsunuz :)

LG 23" - E81 Super LED

Pek oyun oynamayı sevmem; ama gene de denemek amaçlı bir oyun oynayım dedim. Küçüklükten beri araba yarışı meraklısı olduğum için Need For Speed Shift kurdum ve test ettim. İşin garip tarafı oyun bağımlılık yaptı kariyeri bitirmeye çalışıyorum zor gibi. :) Oyun oynarken büyük ekranlı ve yüksek çözünürlük destekli monitörler hemen farkını belli ediyor. E81’de de aynı durum geçerli. Tabi Play Station’la 105 ekran televizyonlarda oynayan kişilerle karşılaştırmak doğru olmaz; ama bilgisayar oyunları için bulunmaz bir nimet.

LG Super LED E81’in teknik özelliklerine daha önce yazmış olduğum LG’den Süper Monitörler yazımda değinmiştim. Merak eden arkadaşlar yazıyı okuyabilir.

Bir de şunu farkettim 19 inc monitör görünce “Ya Bu ne kadar küçük böyle!” diyorum. Tabi eski günlere dönüp baktığımda 19″ kullandığımı hatırlayınca “Mağrur olma insanoğlu senden büyük Allah var.” deyip geçiyorum. :)

Sonuç olarak beğendiğimi, tasarımı ile dikkatimi çeken, farklı bir monitör olduğunu belirtmek isterim. Görüntü kalitesi de bir o kadar güzel. Türkiye fiyatı konusunda henüz bir bilgi sahibi değilim; ama öyle uçuk bir fiyata da satılacağını sanmıyorum.

Uzun zamandır çeşitli sebeplerden dolayı blogumla ilgilenemiyorum ve bazı aksaklıklar almış başını gitmiş. Çok yakında blogu tekrar canlandırmaya çalışacağımın müjdesini vermek istiyorum. Olası eksiklik ve hatalardan dolayı kusura bakmayın.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.