Çeviri: SEOmoz – SEO Rehberi Giriş

Yakın bir zaman önce paylaşmış olduğum SEO Rehberi’nin giriş kısmında önemli bulduğum yerleri çevirerek sizlerle paylaşmak istedim. İlkyazı giriş olduğundan dolayı temel kavramlar üzerinde durulmaktadır. Eklemek istediklerinizi yorumlarınızla bizlere paylaşmanız daha faydalı bir kaynak olmasını sağlayacaktır. Hazırsanız başlıyoruz..

SEO Nedir?

SEO, web sitenizin arama motorlarından elde ettiği ziyaretçi sayısını (trafiği) artırmak amacıyla site içi ve site dışı optimizasyonların yapılmasıdır. SEO çok çeşitli alanlarda yapılan bir uygulamadır. Bu durum SEO hakkında yapılan yorumların farklı olmasına neden olmaktadır. Çünkü henüz çözülmüş bir algoritma söz konusu değildir.

Neden SEO’ ya ihtiyacımız var?

Web sitelerimize gelen ziyaretçilerin büyük bir kısmı arama motorlarından sitemize ulaşmaktadır. Bu arama motorları ise genellikle Google, Bing ve Yahoo’dur. Sitenize gelen ziyaretçi sayısını artırmak amacıyla çeşitli hizmetler, ürünler ve bilgiler sağlayabilirsiniz. Bu işlem ziyaretçi elde etmek için en çok kullanılan yöntemlerden bir tanesidir.

SEO uygulamalarında dikkatli olunması gerekmektedir. Yapılacak doğru bir davranış sizlere binlerce ziyaretçi kazandırabileceği gibi, yanlış bir hareket ise web sitenizi arama motorlarında arka sıralara atabilir.

Dipnot: Arama motorlarından elde ettiğiniz trafiği artırmak istiyorsanız ve SEO konusunda bilginiz yoksa bu rehberi okumanızı tavsiye ederiz. E-Kitapta yer alan her bölümde en etkili ve en çok kullanılan arama motoru uygulamalar yer almaktadır.

Okumuş olduğunuz yazının İngilizce Orijinal halini okumak için buraya tıklayınız..

(Varsa -ki muhtemelen vardır. ) Küçük çeviri hatalarından dolayı özür dilerim.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.