Emek Hırsızlarından Bıktım Artık..

Bugüne kadar hiçkimsenin web sitesinden bir yazısını kaynak göstermeden ve haber vermeden almadım. Hatta bu konulara kendi siteme yazdığım yazılardan daha da önem gösterdim. Hani “Sakınan göze çöp batarmış.” derler ya, ne zaman yeni bir site açsam böyle bir olay başıma geliyor. Ya çok iyi yazıyorum kıskanıyorlar ya da çok kötü yazıyorum yazılarımı kendi sitelerine layık görüyorlar..

Herhangi bir konuda neredeyse 1 saat zaman harcayarak oluştuduğum yazımın, yayımlandıktan 10 saniye kadar kısa bir süre sonra başka siteler tarafından (ç)alınması ve sitemin henüz yeni olmasından dolayı ilk olarak o sitelerin indexlenmesi beni çileden çıkartıyor. Amacım insanları bilgilendirmek, fazla zaman kaybetmelerini engellemek iken bu tür durumlarla karşılaşmak beni çok üzüyor. Bu kadar mı kolay olacak emeklerimizin çalınması ve bu kadar mı aşağı seviyede insanlarla dolu internet alemi..

İşte bu nedenden dolayı yazmak istemiyorum ve web sitelerimden soğuyorum. Benden birşeyler bekleyen değerli büyüğüm ve büyüklerim olmasaydı sinirden bu siteyi de kapatır giderdim.. :@

Bilmiyorum birkaç önlem aldım; fakat bu yazımı da belki çalarsın, ki muhtemelen öyle olacak. Al git bu yazı da senin olsun, spam raporu incelendikten sonra tüm interneti indexlesen neye yararki..

Şunu unutma: İnsanların emekler sarfettiği, göz nuru olan sitelerini-yazılarını kendi Çöp Evi’ne atamazsın.. ;)

6 yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.