Facebook’ta Gizliliği Yönetmeye Yardımcı Olacak 3 İpucu

Facebook Gizlilik Ayarları

Facebook gün geçtikçe yaptığı yeni güncellemelerle kullanıcılarını gizlilik konusunda çileden çıkarmaya devam ediyor. Bu yazıda Facebook’ta paylaştıklarınızı kontrol etmenin kolay yollarını birkaç madde ile özetlemeye çalıştım.

Hitap ettiğiniz kitleyi mutlaka gözden geçirin!

  • Eski gönderilerinizi kimlerin görebildiğini gözden geçirin ve herhangi bir şey konusunda içiniz rahat değilse hedef kitleyi sınırlayın.
  • Geçmiş gönderilerinizin hedef kitlesini hareketler dökümünüzde gözden geçirebilirsiniz.
  • Eski gönderilerin hedef kitlesini çabucak Arkadaşlarınızla sınırlamak için, gizlilik ayarlarını ziyaret edin.

Facebook Gizlilik

Yaptığınız paylaşımların kime ulaştığını kontrol edin!

Bugün kimlerle paylaşımda bulunduğunuzu düşünün. Yeni bir fotoğraf, durum güncellemesi, bağlantı veya başka bir içerik paylaştığınız her zaman, içeriğin gizliliğini ayarlayabilirsiniz. Bunun için hedef kitle seçiciyi kullanmanız yeterlidir:

Facebook hedef seçici

Örneğin:

  • Büyük fikirleri dünyadaki herkesle paylaşmak isterseniz, gönderiyi Herkese Açık yapın.
  • Kişisel resimleri sadece yakından tanıdığınız kişilerle paylaşmak isterseniz, gönderinin gizlilik ayarını Arkadaşlar, Yakın Arkadaşlar veya Özel yapın.
  • Belirli bir kişiyle bir şey paylaşmak isterseniz, içeriği gönderi olarak paylaşmak yerine mesaj olarak da gönderebilirsiniz.

Gizlilik kısayollarını kullanmayı ihmal etmeyin!

İstediğiniz zaman içeriklerinizi kimlerin görebildiğini gözden geçirmek veya değiştirmek için, gizlilik kısayollarına gidin. Bunun için tüm Facebook sayfalarının üst kısmında bulunan kilit simgesine tıklamanız yeterlidir.

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.