Fiat 500e – Elektrikli Otomobil Fiyatları ve Teknik Özellikleri

Elektrikli araçların oldukça yaygınlaştığı günümüzde Fiat firması da bir elektrikli araç ile bu pazardan payını almak istiyor. Hem emisyon salınımı konusunda çevreye fayda sağlayan, hem de yakıt tasarrufu ile kullanıcılarının ceplerine fayda sağlayan bu elektrikli araç akımında Fiat sevilen serilerinden 500 serisine Fiat 500e modeli ile elektrikli bir araç eklemiş oluyor. Bu yazımızda Fiat 500e fiyatları, teknik özellikleri ve tasarımı gibi detayları incelemeye çalışacağız.

Fiat 500e 24 kWh gücünde Lithium-Ion yüksek voltajlı batarya içeren elektrikli motoru ile geliyor ve bu motor 111 Beygir gücüne ulaşabiliyor. Bu güçlü motor ve yüksek batarya kapasitesi ile Fiat 500e ile uzun mesafeler almak oldukça mümkün görünüyor.
500e-vites
İçerisinde teknolojik açıdan birçok gelişmiş özellik bulunduran Fiat 500e’nin dikkat çeken detayları ise elektronik butonlu otomatik vitesi ve akıllı telefonlar için geliştirilmiş bluetooth bağlantılı multimedia sistemi.
500e-exterior
Tasarımsal olarak derli toplu bir araba görünümünü tercih eden Fiat 500e, serinin diğer araçlarından farklı bir tasarımla ayrılmıyor.
500e-10-interior
Fiat 500e fiyatları ise ülkemiz için netlik kazanmamış olsa da Amerika için 30.000$ üzerinde yer alması aracın ülkemizde oldukça pahalı seviyelerden satışa sunulabileceği algısı oluşturmaya yetiyor. Ancak henüz ülkemizde satışa sunulacağı yönünde resmi bir açıklama da gelmiş değil.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.