iPhone Uygulaması Oluşturmak

iPhone Uygulama OluşturmakiPhone kullanımında büyük bir artış olması kurumsal firmaları iPhone için mobil uygulama oluşturmaya yönlendiriyor. Özellikle alışveriş ve seyahat firmalarında bu durum ile karşılaşmak mümkün. Bunların haricinde kişisel siteleri için de iPhone uygulaması oluşturmak isteyen kişi sayısı da bir hayli fazla.

iPhone uygulaması geliştirmek isteyenler için Smashing Magazine‘de güzel ve detaylı bir yazı yer alıyor. Yer alan yönlendirmeleri kullanarak kısa süre içerisinde uygulamanızı geliştirebilirsiniz.

Kısa bir süre önce başladığım uygulama geliştirme sürecine boş vakitlerimde devam ediyorum ve tahminlerime göre 2 ay içerisinde bitirmiş olurum. O zaman Arslania’ya bir de uygulama ile bakmış oluruz. :)

iPhone uygulama tasarımları ile alakalı internette birçok derleme yer alıyor. Tasarım konusunda bu derlemeleri kullanabilirsiniz. Bunlardan bazıları:

29 iPhone Arayüz Tasarımı

iPhone Uygulama Tasarımları

iPhone Uygulama Tasarımları

Ayrıca TapFancy‘den uygulama arayüzlerini inceleyip, kendi taslağınızı şekillendirebilirsiniz. Konu ile alakalı Youtube’da videolu dökümanlarda yer alıyor.

iPhone uygulama tasarımını ve geliştirme sürecini içeren kısa bir video.

Video ve yazılı döküman istiyorsanız RunRev‘i kullanabilirsiniz. Faydalı olması dileğiyle..

Küçük bir hatırlatma:

iPhone uygulaması geliştirmek için Apple bilgisayara veya Mac OS işletim sistemli bir bilgisayara sahip olmak ve uygulamanın Apple Store’da yer alması için ~100$ bir ücret ödemeniz gerekiyor. (yorumdan edinilen bilgiye göre eklenmiştir.)

7 yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.