Şimdi yenilenme zamanı..

Uzun zamandır planlarını yaptığım değişiklikleri uygulamak için uygun bir zaman dilimi arıyordum. Vaktim oldukça planladığım yenilikleri uygulamaya devam etmeye çalışacağım. Sebep-sonuç ilişkisi içerisinde planladıklarımı paylaşmak istedim. Siteleriniz için yapmayı hedefledikleriniz varsa bunlara da göz atmanızın faydalı olacağı kanaatindeyim. :)

Bu aralar internete fazla vakit ayıramıyorum. Panele girdiğimde birçok değişikliğin olduğunu farkettim. Sitenin bazı istatistiksel değerlerinde gerileme olmuş. Pagerank güncellemesi de bu zaman dilimi içerisinde gerçekleşmiş. Beklediğimin altında gelse de bu da güzel diyerek kendimi teselli etmeye çalışıyorum :)

1- Resimleri farklı bir adresten çekeceğim. Sitenin açılış süresinin azalması ve sayfa içi geçişlerin kolaylaşması için yazılarda kullandığım görselleri farklı bir adresten çekmeyi planlıyorum. Örnek verecek olursak bu tarihten itibaren siteye yükleyeceğim görselleri http://resim.arslania.com adresinden çekeceğim.

2- SSL sertifikası ile HTTPS kullanmak. Yazılarımı daha güvenli okuyasınız diye :) siteyi https olarak aktif hale getirmeyi planlıyorum. Birçok açıdan faydalı olduğu gibi site açılış hızında bazen olumsuz sonuçlar ortaya çıkabiliyor. Bu konuyu iyice araştırdıktan sonra detaylı olarak sizlerle paylaşacağım.

3- Yeni tema Arslania v2 çok yakında aktif hale gelecek. Arslania çok yakın bir süre sonda biricik dostum Enes Ateş‘in tasarımı ve değerli büyüğüm Erhan Yakut‘un döküm ve entegrasyonu ile sizlerle beraber olacak. Tema aktif olduktan kısa bir süre sonra sürprizlerle dolu bir çekiliş olacak.

4- Faydalı olanı yazmak mı? Yazı yazmak için yazmak mı? Bu tercih benim için çok önemli bir yere sahip. Faydalı olanı detaylı bir şekilde paylaşmayı tercih ettim. Bu konuya farklı bir açıdan yaklaşırsak siz değerli okuyucularıma faydalı ve işe yarayacak bilgiler ve içerikler paylaşmayı planlıyorum. Site güncellenmesi konusunda biraz seyreklik olabilir ama az olsun öz olsun diyerekten başkoydum bu yola :)

5- Daha çok WordPress, daha çok web teknolojileri. Açılış amacımdan sapmadan çizgiyi korumak amacıyla WordPress ve SEO konularında ağırlıklı olarak paylaşımlar yapmaya çalışacağım. Arasıra duygusallığın baskın olduğu zamanlarda farklı yazılarla karşılaşma ihtimalinizin olduğunu da söylemeden geçemiyorum :) Bu konuda sürekli beni destekleyen ve uyaran değerli arkadaşım Hüseyin‘e çok teşekkürler..

6- Hakkımda ne dediler? kısmını aktif hale getirmiş bulunmaktayım. Güzel yorumlarından dolayı tüm arkadaşlarıma ve büyüklerime teşekkür ediyorum. Bir ara uğrayıp birkaç kelime karalamanız beni çok mutlu edecektir ;) Zaman buldukça sayfayı güncellemeye devam edeceğim.

7- Friendfeed ve Twitter’ı etkin kullanmak.Friendfeed’e arasıra girip geziniyorum fakat Twitter’ı etkin olarak kullandığım söylenemez. Bu konuya biraz daha ağırlık vermeyi planlıyorum. Siteyi fazla güncelleyemesem de sosyal medyada güncel olmak, arkadaşlarla görüş alışverişinde bulunmak faydalı olacaktır. Siteden de paylaştıklarımı anlık olarak takip edebileceksiniz. Bir kenara Friendfeed ve Twitter adresimi not almanızda fayda var :)

Bu süreç biraz gecikebilir, yakın bir zaman diliminde hayatımı etkileyecek bir sınavım var. Nasip olursa sınavdan sonra farklı kimliklerle karşınızda olduğumda daha da faydalı olacağım kanaatindeyim.

Zamanım kısıtlı ve beni bekleyen kısa da olsa 3 saatlik bir yolculuk var. Şimdi valizleri toplayıp yola koyulma zamanı. Sağlıcakla kalın.. :)

14 yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.