Simplefolio Türkçe WordPress Teması

Simplefolio Türkçe WordPress Teması, WP Theme

Smashing Magazine ve Slimmity tarafından hazırlanan, sade ve hoş Simplefolio temasının Türkçe’ye çevirilmiş halini kullanmak isteyen arkadaşlar için paylaşmak istedim. Tema iki sütundan oluşuyor ve font desteği mevcut, ayrıca WordPress yönetim panelinde Tema Ayarları seçeneği mevcut. Oradan temel ayarları (başlık, açıklama, anahtar kelimeler, sosyal medya ayarları vs.) yapılandırabilirsiniz.

Temanın içerisinde Ana Sayfa, Portfolio sayfa seçenekleri mevcut. Sayfa şablonunu ayarlarken bu seçenekleri kullanabilirsiniz.

Simplefolio Türkçe WordPress Teması, WP Theme

Temaya Yapılan Eklemeler ve Düzenlemeler

– Sağ menüye sosyal medya bölümü eklendi. Bu kısım ile alakalı ayarları yan menü (sidebar.php) dosyasından yapabilir ve yer alan bağlantıları kendi bağlantılarınız ile kolayca değiştirebilirsiniz.

– Temanın üst kısım (header.php), ana sayfa (index.php), alt sayfa (single.php ve page.php), portfolio sayfaları, yan kısmı (sidebar.php) ve alt kısmı (footer.php) Türkçeleştirildi.

– Temanın yönetim ayarlarının yer aldığı Tema Ayarları paneli (WordPress Admin panelinde sol menüde yer almaktadır) Türkçeleştirildi.

Simplefolio Tema Paneli

– WordPress Admin panelinde, yeni yazı eklerken ve varolan yazılarınızı düzenlerken küçük resim ekleme seçeneği Türkçeleştirildi. (Yazı editörünün alt kısmında yer almaktadır.)

Simplefolio Resim Ekleme Özelliği

– Alt sayfalarda yazı altında yer alan sosyal medyada paylaşma bölümü düzenlendi. (Çeşitli sosyal sitelerin yerine en çok kullandığımız Twitter, Facebook ve Friendfeed eklendi) Ayrıca yazı başlığını Google‘da arama seçeneği eklendi, yazıların altında yazı ile alakalı etiketler listelendi.

Tema ile alakalı anlatacaklarım bu kadar. Soru ve görüşlerinizi yorumlarınız ile iletebilirsiniz. Emeğe saygı konusunda hassas olduğunuzu bildiğimden dolayı bahsetmek bile istemiyorum :)

Simplefolio Türkçe WordPress Teması

Tema Açıklaması (ingilizce): Smashing Magazine

Tema Yapımcısının Adresi: Slimmity

İndirme Adresi: İndir (İngilizce tema ve İngilizce kullanım rehberi)

Tema ile beraber WP-Pagenavi sayfalama eklentisini kullanabilirsiniz.

 

 

Temayı ÖnizleTemayı İndir

Temayı önizledikten sonra çerezlerinizi silmeyi unutmayın, yoksa müebbet bu temayı önizleme durumunda kalırsınız :)

23 yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.