Sony Ericsson Xperia Ray İncelemesi

Sony Ericsson Xperia Ray Video İnceleme
Uzun zamandır yazmayı planladığım; fakat hep geç kaldığım bir yazıyı ancak bugün yayımlayabiliyorum. Sony Ericsson’un Xperia Ray modeli Türkiye’de sunulmadan cihazı inceleme şansım olsa da sizlerle anca bugün paylaşabildim. Yaklaşık 6 ay önce Sony Ericsson Xperia Neo modelini incelemiştim. O modele göre kıyaslarsak telefonun açılma ve kapanma süresinde gözle görülür derecede bir farklılık var. Şarj olma süresi de baya kısalmış.

Sony Ericsson’un 9.4 mm inceliğinde ve 100 gram ağırlığındaki yeni akıllı telefonu Xperia Ray, ilk izlenimlerime göre çok şık ve zarif. 8 Megapiksel kamerası (3264×2448) ile HD video çekimi yapan oldukça sağlam bir yapıya sahip. Android arayüzü olarak da efektleriyle oldukça şık.

Xperia Ray’in 3.3 inçlik 480×854 çözünürlükte bir ekranı var. Ön yüzde altta tasarım ile bütünleşmiş ana menü tuşu Xperia yazısının hemen altında konumlandırılmış bu tuşun kenarlarındaki ışıklandırma ise bize mesaj, cevapsız çağrı gibi farklı renklerle bildirim vererek uyarıyor. Benim kullanmakta olduğum cihaz Galaxy SII de böyle bir bildirim ışığına gerçekten çok ihtiyaç var. Sürekli telefonunuzu kontrol etmek zorunda kalıyorsunuz.

Genel Özellikler

Ekran Boyu 3.3 inch
Ağırlık 100 gr
İşletim Sistemi Adı Android
Genişlik (mm) 53 mm
Kalınlık (mm) 9.4 mm
Yükseklik (mm) 111 mm
Telefon Hafızası (mb) 1 GB
Desteklenen Hafıza Micro-SD (TransFlash)
Kamera (mp) 8 MP

Resim Galerisi

[nggallery id=3]

Video İnceleme

Video inceleme içerisinde telefon ile alakalı detaylı bilgileri bulabilirsiniz. Xperia  Ray Türkiye’de ~1000 TL’den satışa sunuluyor. TEAkolik tarafından yapılan incelemeyi bu adresten okuyabilirsiniz.

3 yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.