Tasarım Notları’nı Takip Ediyor musunuz?

Tasarım Notlari, Web Tasarım Notları, Vidobu

Zaman zaman internette gezinirken çok güzel siteler ile karşılaşıyorum. Tasarım Notları da bunlardan bir tanesi. Vakit buldukça bu siteleri gerek Twitter gerekse de Arslania aracılığıyla kısa kısa notlar alarak paylaşmaya çalışacağım. İlerleyen dönemlerde “Ayın Sitesi” tarzında bir uygulama da yapabiliriz, tabi vakit bulabilirsem. “Tasarım Notları nedir?” diyorsanız sitenin hakkımda sayfasına bir göz atalım;

Tasarım Notları – Bir tasarımcının kaybetmemesi gereken notları…

Tasarım Notları, 2004 yılında web ve grafik tasarım alanında eğitmenlik yapan Hakan Çamoğlu tarafından yayına açılmıştır. Yapılma amacı başta yazarı olmak üzere bir çok tasarımcının kaybetmemesi gereken notları barındırmaktır. Bir nevi bir tasarımcının sık kullanılanları haline gelen ve arşivini her geçen gün genişleten Tasarım Notları, bir tasarımcının ihtiyaç duyabileceği her şeye yer vermeyi amaçlamaktadır.

Tasarım Notları’nda Dünya’nın dört bir yanından tasarımcılar için hazırlanmış, sayısız materyal ve içerik bulunmaktadır. Tasarım Notları, bütün bu içerikleri fırsat buldukça inceleyen, zaman içerisinde faydalı bulduğu site, materyal ve kaynakları tasarımcılarla paylaşan bir ekipten oluşmaktadır.

Web, grafik, logo, kartvizit tasarımı ve genel anlamda tasarımla ilgilenen arkadaşlar için Tasarım Notları‘nda gerçekten güzel paylaşımlar yer almakta. Bir göz attığınızda işe yarayacak dökümanlar bulacağınızdan şüphem yok. :) Böyle güzel bir girişimin arkasında Türkiye’nin online video eğitim platformu Vidobu ekibinin olduğunu da söylemeden geçmek doğru olmaz. Faydalı bir şeyler paylaşmak adına, sarfedilen emek için çok teşekkürler.

Adres: Tasarım Notları – www.tasarimnotlari.com


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.