WD My Passport USB 3.0 – 500 GB İnceleme

Western Digital - My Passport Essentials Disk İncelemesi

Taşınabilir diskler ile alakalı sürekli kararsızlık içerisindeydim ve sonunda uzun süre kullanabileceğim bir disk aldım. Daha önce bu konu ile alakalı bir inceleme yazısı paylaşmıştım.

Bugün Vatan Bilgisayar’da gözüme çarpan ve şu an yanıbaşımda duran Western Digital firmasına ait My Passport Essential serisinde yer alan küçük ve kullanışlı bir cihazdan bahsetmek istiyorum.

Oldukça minimal ve şık olarak tasarlanmış 2.5″ boyutlarına sahip olan taşınabilir disk 500 GB kapasiteye sahip. Diğer disklerden farkı ise USB 3.0 destekliyor olması ve WD kalitesi. Henüz kullanamadığım bu teknolojiye ileride sahip olabilirim düşüncesiyle doğru bir karar verdiğimi düşünüyorum. Umarım bu konuda yanılmam ve miladı dolmadan USB 3.0 hızı ile kullanabilirim.

Paket içerisinde USB 3.0 destekli kablo ve disk yer alıyor. Disk üzerinde yer alan giriş USB 3.0 ve 2.0 geri uyumu ile çalışıyor. Kabloyu kaybettiğiniz takdirde bulma sıkıntısı yaşabilirsiniz. İhtiyaçlarınızı karşılayabilecek derecede uzunluğa sahip (yaklaşık 40 cm) olan kablo ile hem masaüstü hem de dizüstü bilgisayarlarınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Diski bilgisayara bağladığınızda sadece yan kısımda küçük bir nokta şeklinde beyaz ışık (siyah renkli modellerde) belirleniyor.

USB 2.0 ile deneme amaçlı bilgisayardan bir film dosyası aktarmayı denedim ve aktarım hızı güzel denilebilir.

Hız Testi - Arslania

Kendi bilgisayarımda USB 2.0 ile denemiş olduğum hız testi

Genel Bilgiler - WD

Western Digital My Passport Essentials – Genel Özellikler

Renk : Siyah – Gri – Kırmızı
Kapasite : 500 GB
Disk Büyüklüğü: 2.5″

Yükseklik : 15 mm x 110 mm x 83 mm
Ağırlık : 0.14 Kg

Resmi sitesinde yer alan bilgilendirme broşürünü incelemek için buraya tıklayınız.

Vatan Bilgisayar‘da indirimli olarak 157 TL’ye satılan bu ürün ile alakalı detaylı bilgi için Sanal Marketim ve Mormani‘yi ziyaret edebilirsiniz.

7 yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.