Windows 8 Equalizer Sorunu (Eksikliği)

Windows halen bütün dünyada en çok kullanılan işletim sistemi olabilir ancak konu müziğe geldiğinde ne kadar özensiz olduklarını müzik dinlerken bazı değerler ile oynamayı seven kişiler fark edebiliyordur. En küçük değişiklikler için bile farklı uygulamalara ve farklı yazılımlara ihtiyaç duyan Windows, her ne kadar gelişmeye devam etse de Windows 8’de herhangi bir equalizer yazılımı ön yüklü olmadan geliyor. Kullandığımız yazılımların çoğunda bu ayarlar ile oynama imkanımız olsa da, benim gibi Spotify kullanan kullanıcılar bu konuda ne yapabilir. Özellikle Spotify için equalizer eksikliği çekenler ve genel olarak equalizer kullanmak isteyenler için bu yazımda iki farklı seçeneği tanıtıyorum; Equalify ve DFX Audio Enhancer.

Equalify – Spotify için ücretsiz Equalizer Eklentisi

equalifyEqualify sadece Windows üzerinde çalışan ve Spotify içerisine eklenen (Arama çubuğunun hemen yanına konumlanıyor.) bir Equalizer yazılımı, belki de sadece küçük bir eklenti demek daha doğru. Ama bu kadar basit görünmesine rağmen 10-band olan bu equalizer içerisinde 14 farklı ön ayar da hazır geliyor. Tek yapmanız gereken Spotify Equalizer eklentisi olan Equalify’ı kendi sitesinden indirmek.
equalify.me

DFX Audio Enhancer

dfx
DFX Audio Enhancer programı Windows için ücretsiz ve pro versiyonlarını barındıran bir Equalizer yazılımı. Ücretsiz versiyonunda belli bir seviye aralığında ve kısıtlı seviyeler üzerinde oynama imkanı tanısa da eğer pro versiyonunu satın alırsanız her açıdan müziğin keyfini kendinize özelleştirip farklılaştırabileceğinize garanti veriyor. Yazılımın ücretsiz versiyonuna buradan ulaşabilirsiniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.