Sanal mağaza kurmanın en kolay yolu: Wix

Wix’le alakalı daha önce paylaştığım yazıda kod bilmeden kolayca web sitesi yapılabileceğinden bahsetmiştim.

Dakikalar içerisinde kolayca kendi sitenizi hazırlamanıza imkan sağlayan Wix‘in yeni hizmetini sizlerle paylaşıyorum. Wix e-ticaret siteleri hazırlayabileceğiniz sanal mağaza kurucu.

Çekici Bir Vitrin

Mağazanızın görünüşünü ve tarzını özelleştirin. Tasarımcılar tarafından düzenlenen yüzlerce şablon arasından seçin, istediğiniz gibi değiştirin ve profesyonel e-Ticaret sitenizi kurmaya başlayın. Tek yapmanız gereken sürükleyip bırkamak. Hiçbir teknik bilgiye ihtiyacınız yok.

Wix.com dünya çapında milyonlarca kullanıcısı olan, sektörde lider, bulut tabanlı bir web geliştirme platformudur.

wix-2

Tüm Cihazlarda Siteniz Harika Görünür

Müşterileriniz nerede olursa olsun onlara ulaşın. Wix, e-Ticaret sitenizi tüm mobil cihazlarda görünebilen bir şekilde yayınlar. Sanal mağaza düzenleyicimiz sayesinde, mağazanızın tarzını ve görünüşünü istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

wix3

Sanal Magaza’yla neler yapabilirsiniz?

 • Sürükle ve bırak yöntemiyle çalışan sanal mağaza kurucusu
 • Profesyonel mağaza yöneticisi
 • Çeşitli ödeme yöntemleri
 • Global vergi ve teslimat
 • Kuponlar ve indirimler
 • Mobil optimize e-Ticaret sitesi
 • Güvenli ödeme
 • 7/24 İngilizce Müşteri Hizmeti

Wix’le Benzersiz Bir Tarz

WixStores, sanal mağazanızı kurmaya başlamanıza yardımcı olmak için profesyonelce tasarlanmış değişik şablonlar sunar.

Esnek Tasarım

Sürükle ve bırak yöntemli mağaza kurucusu sayesinde, kendinize özel ve tam anlamıyla kişiselleştirebilir bir sanal mağaza kurabilirsiniz.

Güzel Galeriler

Sanal mağazanız, ürünlerinizi sergilemeniz için çarpıcı ürün galerileri ile birlikte gelir. Tercih ettiğiniz takdirde, her ürün kendi sayfasında da görüntülenebilir.

Mobil Optimize

Sitenizin her zaman, tüm cihazlarda çalıştığına emin olabilirsiniz. Sanal mağazanız otomatik olarak mobil kullanım için optimize edilir.

Galerilerinizi Kişiselleştirin

 • Çeşitli Ürün Seçenekleri oluşturun
 • Ürün Resimleri ve Açıklamaları Ekleyin
 • İndirimler ve Teklifler Tanıtın
 • Müşterilerinize Teşekkür Edin
Her ürün için farklı boyutlar veya renkler gibi özellikler belirleyin ve ürünleriniz için istediğiniz kadar resim ekleyin. Müşterilerinize ürünleriniz hakkında bilgi vererek ve her ürün için istediğiniz kadar resim ekleyebilirsiniz.
İndirimde veya bitmek üzere olan ürünlere özel bir kurdele ekleyin ve müşterilerinizin dikkatini çekin; müşterileriniz alışverişlerini tamamladıktan sonra onlara teşekkür mesajı gönderin.
wix4

Benzersiz Bir Ödeme Sistemi Sunun

WixStores sayesinde kredi kartı veya PayPal gibi farklı ama güvenli yöntemlerle ödeme kabul edebilirsiniz.
Her ürün için bir teslimat ve vergi kuralı belirleyin ve müşterilerinizin alışveriş yaptiği ülkeye göre doğru fiyatı yayınlayın. WixStores, belirlediğiniz teslimat ve vergi kurallarına göre otomatik olarak siparişinizin tutarını hesaplar.
Mağazanızın alışveriş sepeti simgesi sitenizin her sayfasında belirir ve müşterilerinizin kolayca almayı planladıkları ürünleri görmelerini ve alışverişlerini tamamlamalarını sağlar.
WixStores bir alışveriş yapıldığında, size bir bilgilendirme e-postasi göndererek siparişi göndermeniz için uyarır. WixStores aynı zamanda müşterilerinize de onay e-postası gönderir.

Kolayca Siparişlerinizi Takip Edin
Siparişlerinizi kolayca takip edebilmeniz için, verilen her sipariş tüm detaylarıyla birlikte Mağaza Yöneticisine eklenir. Her siparişi gönderdiğinizde, Mağaza Yöneticisinde gönderdiğinize dair işaretleyin.

Envanterinizi Yönetin
Mağaza Yöneticisi sayesinde, kolayca envanterinizi takip edebilirsiniz. Her ürünün farklı renk ve boyundan kaç tane olduğunu girin ve stoğunuzu takip edin.

Müşterilerinizle Sürekli İletişim Halinde Olun
Müşterilerinize ShoutOut bültenleri gönderin ve onları özel indirimlerden ve fırsatlardan haberdar edin.

Daha fazlası için Wix E-Ticaret Sanal Mağaza sayfasına göz atabilirsiniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.