WhatsApp Messenger’ın iOS7 sürümü yayınlandı!

WhatsApp Messenger’ı tanıtmaya gerek yok sanırım, hatta bırakın tanıtmayı WhatsApp’ın iOS 7 sürümünü haftalardır bekleyen ve bu yazı yayınlanmadan önce güncelleyen bir çok arkadaşım bile vardır. Geç kaldın diyerek; ama ben yine de birkaç satır da olsa yazmak istedim.

WhatsApp bilindiği üzere iPhone ve diğer akıllı telefonlarda kullanılan akıllı telefon mesajlaşma uygulamasıdır. Uygulamaya yapılan yorumlarda “internet olmadan da çalışmalı” diyen insanları gördüğümde yüzümde bir tebessüm belirse de; açıkçası “bence de internet olmadan çalışan halini” yapmaları lazım. Alıştık her şeyin bedavasına malum :)

WhatsApp Güncelleme WhatsApp iOS7

WhatsApp Messenger’ın iOS 7 uyumlu hali olan 2.11.5 güncellemesiyle gelen yeniliklere göz atacak olursak;

  • Toplu mesaj listeleri sayesinde iş arkadaşlarınız veya diğer arkadaşlarınıza aynı anda toplu mesaj gönderebilirsiniz, bu özellik eskisinde de vardı diye biliyorum; ama kendileri öne çıkarmışlar, ben de yazmak istedim.
  • Gelişmiş konum paylaşımı ile konum bilgilerini 3 boyutlu harita görüntüleme, mekan saklama ve mekan arama özelliği eklendi.
  • Konuşmalarda görüntü ön izleme özelliği sayesinde daha fazla görüp, daha az tıklayın!
  • Yeni bildirim uyarıları ve sesleri de eklenen yeni özellikler arasında. Değişiklik yapmak isteyenler WhatsApp Ayarlar > Bildirimler > Yeni Mesaj yolunu izlemesi yeterli.
  • WhatsApp messenger artık iOS Ayarlar > Genel > Metin Puntosu‘nda ayarlı cihaz metin boyutunu kullanıyor.
  • Engellenen kişilerinizi yönetmek için yeni kullanıcı arayüzüne WhatsApp Ayarlar > Sohbet Ayarları > Engellenenler yolundan ulaşabilirsiniz. Çok da bir farklılık yok açıkçası o konuda..
  • Görüntüyü gönderme işlemi sırasında kırparak ekran görüntüsü ve resimlerinizin sadece bir kısmını paylaşabilirsiniz.

WhatsApp Messenger İndir WhatsApp iOS App Backup

Ayrıca yeni eklenen özelliklerden birisi olan iCloud yedekleme özelliği sayesinde WhatsApp konuşmalarınızı iCloud’ta yedekleyebilirsiniz. Bu işlem için WhatsApp Ayarlar > Sohbet Ayarları > Sohbet Yedeği‘ne ulaşarak “Şimdi Yedekle” demeniz yeterli.

Ufak bir hatırlatma bilmeyenler için, WhatsApp Ayarlar > Sohbet Ayarları > Gelişmiş yolunu izleyerek “son görülme zamanı” kapatabilirsiniz. Son görülme bilgisini 24 saatte bir kapatma şansınız olduğunu da belirteyim :)

WhatsApp Messenger’ı ücretsiz olarak indirmek için tıklayınız.

App Store - Download, İndir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.